|
|
کدخبر: ۱۷۳۹۸۰

با برگزاری فینال جام ملت های فوتسال؛

تیم ملی فوتسال ایران و ژاپن درحالی به مصاف هم می روند که در دوره گذشته جام ملت های آسیا ژاپن عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرده است.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، تیم ملی فوتسال کشورمان در جریان برگزاری رقابت های جام ملت های آسیا مسیر مقدماتی تا فینال را پرقدرت پیمود تا امروز به مصاف ژاپن برود.

ایران در گروه B با تیم های اندونزی، چین، استرالیا رقابت کرد که کسب ۳ پیروزی نتیجه دور مقدماتی بود البته برتری بی چون و چرای تیم ملی در نتیجه باعثشد تفاضل گل ایران را همچون انتظار، به قدرت گروه B تبدیل کند.
پیروزی ۵-۱ برابر اندونزی برتری ۱۲-۰ مقابل چین و عبور از سد استرالیا با نتیجه ۸-۱ ایران را راهی مرحله یک چهارم نهایی کرد جایی که ملی پوشان کشورمان برابر میزبان رقابت ها صف آرایی کردند و با نتیجه ۱۵-۴ این تیم را در هم شکستند تا ویتنام دور از مسابقات حذف شود و جام قهرمانی را دور از دسترس ببیند. اما گام آخر تیم ملی کشورمان برای رسیدن به فینال شکست ازبکستان بود با وجود اینکه این تیم توانسته بود در مرحله مقدماتی ژاپن، فینالیست رقابت ها را شکست دهد اما در مرحله نیمه نهایی زیر بار نتیجه ۱۰-۰ رقت تا حتی نتواند برای یک بار دروازه تیم ملی ایران را باز کند وایران با قدرت به فینال برسد.

ژاپن حریف ایران در فینال نیز تنها با یک شکست به این مرحله رسید در مرحله مقدماتی ژاپن با ازبکستان، کره جنوبی، قرقیزستان هم گروه بود که با یک شکست برابر ازبکستان به عنوان تیم دوم از گروه صعود کرد تا در یک چهارم نهایی برابر تایلندی که فرض می شد یکی از فینالیست ها باشد قرار گیرد اما تیم ژاپن، تایلند را با نتیجه ۳-۲ از سد راه برداشت تا با شکست کویت در نیمه نهایی در فینال مقابل ایران بایستد.

با توجه به اینکه ایران با کسب ۱۰ دوره عنوان قهرمانی قدرت آسیاست و شانس بیشتری برای گرفتن جام دارد اما نباید فراموش کرد که ۲ سال پیش ژاپن در نیمه نهایی سد ایران شد و قهرمانی را از آن خود کرد تا ما به کسب مقام سوم رضایت دهیم.

از سال ۲۰۰۲ ایران ۵ بار در فینال برابر ژاپن صف آرایی کرده که در تمام این مدت قادر به شکست این تیم نشده تا عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر