|
|
کدخبر: ۱۷۴۱۵۰

نصراله سجادی - معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش که در تمرین امروز تیم ملی فوتبال حضور یافته بود در جمع خبرنگاران حاضر شد.

به گزارشگروه ورزش باشگاه خبرنگاران، وی در این باره گفت: به تمرین تیم می آمدم تا از نزدیک زحمات بازیکنان و اعضای کادرفنی را ببینم و همچنین قبل از سفر به اتریش دیداری با آنها داشته باشم. خوشبختانه اوضاع و احوال تیم ملی خوب است و کار خوبی هم در حال انجام شدن است. آن طور که من از بازیکنان تیم ملی شنیدم از اردوی آفریقای جنوبی راضی بودند و دوشنبه هم که به اتریش سفر می کنند. امیدوارم در اردوی ۱۸ روزه اتریش، هم تمرینات منظم و هم بازی های تدارکاتی خوبی انجام دهند و البته مصدوم هم نداشته باشیم.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در پاسخ به این سوال که آیا بودجه مورد نیاز برای تیم ملی فوتبال ایران در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: خوشبختانه تیم ملی در زمینه بودجه هیچ مشکلی نخواهد داشت.

سجادی درباره اینکه آیا برای حضور تیم ملی در برزیل مراسم بدرقه ای در نظر گرفته شده است، گفت: یکی دو روز پیش از رفتن ایران به برزیل مراسمی پیش بینی شده و قطعا بازیکنان و اعضای کادرفنی را به خوبی به برزیل بدرقه می کنیم.

وی ادامه داد: امیدوارم تیم ملی کشورمان در جام جهانی بازی های خوبی ارائه دهد و همچنین از گروه خودش صعود کند.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در مورد اینکه آیا قرارداد کی روش توسط دولت و وزارت ورزش تمدید خواهد شد، گفت: این مسئله اصلا ارتباطی به دولت ندارد و تصمیمی است که فدراسیون می گیرد. فکر نمی کنم برای تمدید قرارداد کی روش مشکل مالی داشته باشد. ما هم به عنوان متولی ورزش کشور هیچ مشکلی با هیچ مربی نخواهیم داشت.

سجادی در مورد مشکلات مالی فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کارلوس کی روش عنوان کرد: تصمیم گیری در مورد مربیان تیم ملی همه رشته ها برعهده فدراسیون است و فدراسیون استقلال دارد که هر تصمیمی بگیرد.

وی در خصوص اینکه آیا هر مبلغی که کارلوس کی روش پیشنهاد دهد و فدراسیون این موضوع را به وزارت اعلام کند، وزارت ورزش آن را می پذیرد، گفت: مگر پیش از این ما نظر می دادیم که اکنون این کار را انجام دهیم؟ باز هم تأکید می کنم که فدراسیون فوتبال استقلال دارد، البته وقتی گران ترین مربی برای تیم ملی انتخاب شده به این معنی است که فوتبال با سایر رشته ها تفاوت دارد و می دانیم که فوتبال در ایران علاقمندان زیادی دارد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش درباره اینکه آیا وزارت ورزش نگرش مثبتی برای تمدید قرارداد کی روش دارد یا نه، بیان کرد: این ارزیابی است که فدراسیون فوتبال باید داشته باشد که آیا نسبت به تمدید قرارداد کی روش نگرش مثبت دارد یا نه. نمی شود که در بعضی جاها به فدراسیون اختیار داد و در بعضی جاها چنین شرایطی نباشد.

سجادی با اشاره به بازی های تیم ملی در جام جهانی عنوان کرد: امیدوارم بازیکنان تیم ملی در این رقابت ها خوب ظاهر شوند اما فراموش نکنیم که بازی های دشواری داریم. به عنوان مثال با تیم آرژانتین که ۱۵ بار به جام جهانی صعود کرده، ۲ بار قهرمان این رقابت ها شده، چند بار قهرمان المپیک و جام کنفدراسیون ها شده بازی داریم که دیدار دشواری است. تیم نیجریه هم چنین شرایطی دارد.

وی در پایان گفت: اینکه واقعیت ها را به مردم بگوییم مهم است اما توقع داریم بازیکنان تیم ملی در جام جهانی خوب بازی کنند ضمن اینکه حضور در جام جهانی برای هر بازیکنی افتخار است.

انتهای پیام /

ارسال نظر