|
|
کدخبر: ۱۷۴۲۹۹

رئییس کمیته آموزش در همایش علمی و دانش افزایی مربیان برتر فوتبال کشور به نکاتی اشاره کرد.

به گزارشگروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، محمد احسانی رئیس کمیته آموزش گفت: کمیته آموزش برای بهینه سازی در فوتبال، که از رکن های اصلی است و در رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می تواند موثر باشد، عمل کنیم. از ۶ ماه گذشته تلاش کردیم تا این همایش را با چند مربی خارجی برگزار کنیم اما بنا به دلایلی این امر میسر نشد.

وی در ادامه افزود: در ۲۰ سال گذشته تنها یک مدرس در کنفدر اسیون فوتبال آسیا داشتیم که در حال حاضر ۷ مدرس الیت در AFC و در بخش فوتبال داریم. همچنین در کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال، محصص به عنوان نماینده ایران حضور دارد. برای اولین بار در دو سال گذشته موفق شدیم تا دوره های بدنسازی پیشرفته را در ایران و با حضور مربیان ایتالیایی برگزار کنیم. همچنین در قسمت بانوان مدرسانی از نروژ دعوت کردیم که اکثر مدرسان در سطوح بالا و تجربه خوب تدریس کردند. البته لازم است یادآوری کنم برنامه های ما بر اساس سر فصلهای کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا اجرا می شود.

وی در ادامه بیان کرد: در ۲۰ سال گذشته شاید اهمیت دوره های روانشناسی و تغذیه در ایران کمتر بود. این گردهمایی و دوره آموزشی دو روزه صرفا حرکتی است برای آنکه مربیان برتر ما مجددا به سمت مطالعه بروند. در غیر اینصورت با این دوره های دو روزه سطح مربیان ما از لحاظ علمی افزایش نخواهد داشت و باید پس از آن مطالعه فراوانی داشته باشند. ما نیز به عنوان کمیته آموزش سرفصلهای فیفا و AFC را اجرا می کنیم که شرح کامل آن را از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال مطرح خواهیم کردیم. همچنین در نظر داریم تا کلاسهایی را با حضور مدرسین برتر خارجی برای بازیکنان حرفه ای فوتبال برگزار کنیم تا بر اساس آن زندگی حرفه ای و شرایط ویژه آن مورد بازبینی قرار گیرد. ما در بخش فوتبال مشکلات بسیاری داریم که حل شدن این مشکلات نیاز به برگزاری دوره های علمی و برگزاری آموزشی است.

وی همچین مطالبی را در خصوص مدیریت حرفه ای فوتبال برای مربیان مطرح کرد. گفتنی است، این مراسم با حضور مربیان برتر کشور در هتل آکادمی ملی فوتبال در حال برگزاری است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین