|
|
کدخبر: ۱۷۵۱۶۱

طی بازدید رئیس کمیته ملی المپیک لهستان از آکادمی ملی المپیک:

آنژاکرانیسچی رئیس کمیته ملی المپیک لهستان و رییس فدراسیون هندبال این کشور با هیئت همراه خود صبح امروز با رییس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک دیدار و گفتگو کردند.

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، آنژاکرانیسچی رئیس کمیته ملی المپیک لهستان و رییس فدراسیون هندبال این کشور به همراه هیئتی متشکل از مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک و دبیر فدراسیون هندبال لهستان صبح امروز با رییس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک دیدار و گفتگو کردند.
در ابتدای این بازدید مهندس شاهرخ شهنازی ضمن خوش آمدگویی و خیر مقدم گفت: آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک ایران در حدود ۱۲ سال پیش و قبل از بازیهای آسیایی ۲۰۰۲ پوسان و المپیک ۲۰۰۴ آتن افتتاح شده است
رییس آکادمی ملی المپیک همچنین ضمن معرفی بخشهای مختلف این مجموعه و فعالیتهای آنها افزود: هدف اصلی افتتاح آکادمی ملی المپیک ارزیابی آمادگی ورزشکاران با انجام آزمونهای آمادگی جسمانی برای شرکت در بازیهای آسیایی و مسابقات جهانی و بازیهای المپیک است.

پس از خیر مقدم و صحبتهای مهندس شهنازی، آقای آندره آنژاکرانیسچی رئیس کمیته ملی المپیک لهستان نیز ضمن تشکر از خوش آمد گویی و پذیرایی گفت: ما در لهستان اینچنین امکانات مجهزی نداریم و واقعا به کمیته ملی المپیک شما به دلیل داشتن این امکانات تبریک می گویم.
وی ادامه داد: با توجه به این امکانات و تجهیزات امیدوارم در بازیهای آسیایی و المپیک آینده شاهد موفقیت ورزشکاران ایرانی باشیم.

پس از صحبتهای دو طرف و تبادل هدایا به یکدیگر، رییس کمیته ملی المپیک لهستان و هیات همراه از امکانات و بخشهای مختلف شامل مرکز سنجش و توسعه قابلتیهای جسمانی، مرکز پزشکی ورزشی و کتابخانه این مجموعه بازدید و با فعالیتهای آنها آشنا شدند.

آنژاکرانیسچی رئیس کمیته ملی المپیک لهستان با حضور در کمیته با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار کیومرثهاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خوشامد گویی به رئیس کمیته المپیک لهستان ابراز داشت: دو کشور ایران و لهستان از ظرفیت بسیار بالایی در بر قراری ارتباطات ورزشی برخوردار هستندودر زمینه موضوعات مختلف ورزشی می توانیم در قالب یک طرح کلی یک تفاهنامه با یکدیگر امضا نماییم.

وی ادامه داد: ورزش دو کشور می توانند با برگزاری اردوهای مشترک و حضور در تورنمنت های یکدیگر و یا بهره مندی از ظرفیت علمی و ورزشی دو کشور همچون پزشکی ورزشی، دوپینگ و موارد دیگر جهت بهره مندی از تجارب مدرسین، مربیان و بازیکنان هم حرکت نمایند و کشور ایران در بسیاری از رشته های ورزش همچون کاراته، کشتی و تکواندو می تواند در زمینه تبادل مربی همکاری خوبی با لهستان داشته باشد.

هاشمی خاطر نشان کرد: هندبال یکی از رشته های مورد حمایت کمیته بوده و حتی در بازیهای آسیایی اینچئون نیز حضور خواهد داشت و انتظار داریم بین فدراسیون هندبال لهستان و ایران که شما رئیس این فدراسیون در لهستان نیز می باشید و خود از بازیکنانی قدیمی هندبال محسوب می شوید تعاملات خوبی وجود داشته باشد.

در ادامه رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون هندبال لهستان ضمن ابراز خوشحالی از سفر به ایران گفت: بسیار خوشحالم که در میان خانواده المپیکی و بخصوص در کشور ایران هستم و از سال ۲۰۱۰ که ریاست کمیته ملی المپیک و فدراسیون هندبال را در دست گرفتم امیدوار بودم روزی به ایران سفر کرده و بتوانیم تعاملات و همکاری خوبی با ورزش شما داشته باشیم.
وی گفت: البته در زمنیه هندبال توافقاتی صورت گرفته و امیدواریم با حمایت کمیته ملی المپیک از این توافقات بتوان شاهد اجرایی شدن هر چه زودتر آن باشیم.

وی در ادامه ابراز داشت: بدون تردید در هر زمینه ای که بتوانیم برای توسعه و رشد ورزش دو کشور به توافق برسیم خوشحال شده و تا سال ۲۰۱۷ که بنده رئیس کمیته ملی المپیک و فدراسیون هندبال لهستان هستم از اجرای آن حمایت می کنم.

شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته نیز ضمن خوشامد گویی به رئیس کمیته ملی المپیک لهستان ابراز داشت: بدون تردید هدف از چنین سفرهایی ارتباطات ورزشی بوده و ما آماده ایم در زمینه های مختلفی همکاری داشته باشیم چرا که ایران رشد خوبی در ورزش قهرمانی و همگانی داشته بخصوص در بخش بانوان موفقیتهای مطلوبی کسب کرده ایم و در حال حاضر نائب رئیس اول کمیته یکی از مدیران بانوان با سابقه ورزش کشورمان می باشد.

در خاتمه رئیس کمیته ملی المپیک ضمن دعوت رسمی از کیومرثهاشمی و شاهرخ شهنازی رئیس و دبیر کل کمیته ملی المپیک برای سفر به لهستان دعوت کرد.

در این دیدار کوزه گری رئیس فدراسیون هندبال نیز حضور داشت.

ارسال نظر