|
|
کدخبر: ۱۷۶۹۴۱

اردوی تیم ملی شیرجه کشورمان در استخر ۹ دی تهران دنبال می شود.

قائم میرآبیان در گفتگو باخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاراناظهار داشت: چهارمین مرحله از اردوی تدارکاتی تیم ملی را از ۲۳ اردیبهشت در تهران آغاز کرده ایم، محسن رضوانی رئیس فدراسیون قول داده اند که نفرات برتر تیم ملی را به مسابقات کاپ اتریش اعزام می کند در صورت عملی شدن این برنامه تمریناتمان تا زمان اعزام که ۲۴ خرداد ماه است دنبال خواهد شد.

مدیر فنی تیم ملی شیرجه کشورمان تصریح کرد: تیم ملی شیرجه خود را برای حضور موفق در مسابقات آسیایی کره آماده می کند در بازی های آسیایی گذشته نفرات تیم ملی به صورت چینشی انتخاب و اعزام شدند ولی در این دوره از رقابت ها ملی پوشان اعزامی را به صورت عملکردی و گزینشی انتخاب و معرفی می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما در خصوص اعزام نفرات نگاه نتیجه گرایانه دارید؟ اظهار داشت: کسانی که می توانند موفق شوند و در مسابقات کره جنوبی عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارند را انتخاب می کنیم مسئولان وزارت ورزش و جوانان کمیته ملی المپیک اعلام کرده اند که در این دوره از مسابقات آسیایی کره فقط تیم هایی اعزام می شوند که مدال آور باشند.

مدیر فنی تیم ملی شیرجه کشورمان یادآور شد: شیرجه ایران جزو آن دسته از رشته هایی است که مقام ششم و یاهفتمی را کسب می کند.
در نظر داریم امسال نفراتی را به این مسابقات اعزام کنیم که بتوانند از اشتباهات دیگر تیمها استفاده کنند و امتیازات خود را بالا ببرند.

میرآبیان یادآور شد: ما در دوره های قبل برای آماده سازی ملی پوشان تمرین اختصاصی نداشتیم اما امسال تصمیم گرفتیم که یا فقط شیرجه ها هماهنگ و یا انفرادی را در مسابقات داشته باشیم به همین خاطر تمرینات را به طور تخصصی دنبال می کنیم.

دراین شرایط ریسک عدم کسب نتیجه نسبت به مواقعی که شیرجه غیر خصوصی کارمی کردند کمتر می شود و درصد اشتباهات کاهش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: نخستین مرحله اردوی تدارکاتی تیم ملی با حضور ۲۲ شیرجه رو آغاز و برگزارشد و پس از سه دوره اردوی تمرینی و آنالیز عملکرد شیرجه رو های حاضر در تمرین، تعداد ملی پوشان دعوت شده به اردو کاهش یافت به طوری که هم اکنون تعداد نفرات حاضردر تمرینات به چهار شیرجه رو رسیده است.

وی درخصوص تعدادنفرات اعزامی به بازی های آسیایی کره اظهارداشت: این تعداد بستگی به سهمیه ای دارد که وزارت ورزشی به ما می دهد ولی نظرما روی همین تعداد چهار نفر است. البته حتی اگر وزارت ورزش با حضور چهار ملی پوش حاضر در تمرینات در مسابقات آسیایی موافقت کند ما فقط به کسانی اجازه می دهیم که حدنصاب مورد نظر را کسب کنند.

میرآبیان در مورد تجهیزات استخر ۹ دی اظهار داشت: خوشبختانه شرایط سخت افزاری استخر ۹ دی خوب است، فقط نیاز به تخته فنر سه متر، ترامپلینگ، دوربین تصویربرداری با قابلیت تصویر برداری آهسته دارد که خوشبختانه مسئولان قول مساعد داده اند که این وسایل را تهیه کنند، نگاه " محسن رضوانی " به شیرجه بسیار مثبت است و تاکنون در حد توان فدراسیون بهترین امکانات را دراختیارمان قرار داده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر