|
|
کدخبر: ۱۷۶۹۶۹

برخی شهرستان ها مبالغ بیشتری نسبت به سایر شهرها می گیرند

خبرگزاری تسنیم: یک نماینده مجلس گفت: وزیر ورزش و جوانان نه تنها قانون را اجرا نمی کند بلکه در در تخصیص اعتبار و بودجه هم بین استان ها تبعیض قائل می شود.

احمد بخشایش، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری تسنیمدر خصوص حضور وزیر ورزش و جوانان در مجلس اظهار داشت: سوالات خود را به صورت مشخص بیان و در کمیسون اعلام کردم. بنده از وزیر ورزش و جوانان ۹ سوال مختلف پرسیدم.

وی با اشاره به سوالاتی که از وزیر ورزش و جوانان و در کمیسیون پرسیده است، تصریح کرد: یکی از سوالات اساسی من این بود که طبق بند یک ماده ۱۸ قانون اجرایی کردن اصل ۴۴ قانون اساسی، مجلس در سال ۱۳۹۰ تصویب کرد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شوند. در سال ۱۳۹۱ اعلام شد حالا که از طریق بورس نتوانستید این دو را خصوصی کنید از کانال فرابورس این دو باشگاه را واگذار کنید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: در سال ۹۲ گفته شد از طریق مزایده این امر محقق شود. حال سوال اینجاست هنگامی که قانون بیان می کند که این امر باید محقق شود و شما هم اعلام کردید که این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار می شود، هیئت امنا و مدیریت این دو باشگاه به دست وزارت اقتصاد و دارایی می افتد چراکه سازمان خصوصی سازی زیر نظر این وزارتخانه است اما وقتی وزارت ورزش دخالت می کند و هیئت امنا و مدیره پرسولیس و استقلال را معرفی می کند، یعنی دوست ندارد این دو باشگاه خصوصی شوند و تمایلی به اجرای قانون ندارد. بنابراین وزیر ورزش قانون را اجرا نمی کند.

وی ادامه داد: سوال دوم این است وقتی ورزش ما حرفه ای است نباید این همه پول را به فوتبال پمپاژ کنیم. بنابراین وزیر ورزش این پول را از راه دیگری پمپاژ می کند. دادن پول به این دو باشگاه خلاف قانون است که وزیر ورزش انجام می دهد. سوال این است این نابسامانی های متعدد و تخلفات مالی گسترده در فدراسیون فوتبال ناشی از چیست؟ پشت پرده این مسائل چه سیاستی وجود دارد؟ آیا سیاسی بازی است؟

بخشایش عنوان کرد: از طرف دیگر هم نام وزارتخانه وزیر، ورزش و جوانان است. ایشان برای جوانان چه کاری انجام داده است؟ چه شغلی ایجاد شده؟ برای پویایی چه کاری کرده؟ اصلا ایشان اعتقادی به بخش جوانان دارد؟ این همه جوان بیکار هستند. آقای وزیر اصلا خودش را متصدی می داند؟

وی گفت: سوال دیگر من از وزیر ورزش و جوانان تبعیض در تخصیص بودجه است. برخی از ادارات ورزشی شهرستان ها مبالغ، توزیع امکانات و وسایل بیشتری نسبت به سایر شهرها می گیرند.

بخشایش در پاسخ به این پرسش تسنیم که آیا این موضوع صحت دارد که وزیر ورزش و جوانان به همشهریان و هم استانی های خود اعتبارات بیشتری می دهد، عنوان کرد: بله. یکی از سوالات دیگر ما انتخاب هم استانی و همشهریان خودش در مدت کم حضور در وزارت ورزش و جوانان است. دلیلش چیست؟ سوال دیگر در خصوص انتخابات فرمایشی کمیته ملی المپیک است. دلیل هم این است که کسی رقیب ریاست نبوده و از قبل طوری عمل و لابی گری کرده بودند که فقط یک فرد به اسم کیومرثهاشمی بماند تا رئیس کمیته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص اینکه رویکرد مجلس در مورد این تخلفات گسترده چیست؟ یادآور شد: وزیر ورزش به کمیسیون آمد و با هم صحبت کردیم. من قانع نشدم و قرار است او به صحن علنی بیاید. پروسه زمانی خاصی دارد که این کار انجام شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر