|
|
کدخبر: ۱۷۷۶۸۳

احتمال کناره گیری باشگاه پرحاشیه ارومیه از لیگ والیبال از زبان شهردار

به گزارش امید نیوز به نقل از خبرآنلاین در پی حواشی ایجاد شده برای باشگاه شهرداری ارومیه و ضرب الاجل سازمان لیگ فدراسیون والیبال بنظر می رسد روزهای خوبی در انتظار والیبال دوستان ارومیه ای نباشد.

ابتدای هفته گذشته سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال تاکیدا از ضبط کارت های بازی تیم شهرداری ارومیه و جلوگیری از برگزاری بازی های این تیم تا زمان پرداخت بدهی یا ضمانت نامه بانکی خبر داد و حتی در شبکه خبر سیما بصورت خبر و زیرنویس نیز این موضوع اعلام شد.

لحظاتی بعد از این اتفاق، محمد حضرت پور شهردار ارومیه قویا از هماهنگی با هیئت والیبال آذربایجان غربی و پرداخت بدهی و ضمانت نامه به شیوه تهاتر طبق هماهنگی های صورت گرفته خبرداد و بر حل شدن موضوع تا عصر یکشنبه تاکید کرد، در حالی که در آن روز ایشان در مشهد حضور داشتند.

از طرفی مسئولان نزدیک به هیئت والیبال و باشگاه اعلام کردند عصر یکشنبه احد یوسفی مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه برای حل این موضوع و تعامل با هیئت والیبال آذربایجان غربی با رئیس هیئت وارد مذاکره شده است.

۱۸شهریورماه در سفر محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، در نشستی با حضور محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه، کریم فروزان رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی و احد یوسفی مدیرعامل باشگاه صورتجلسه ای امضا شد که در آن قرار شد بدهی میلیاردی باشگاه ارومیه ای با ارائه ضمانت نامه و طی تاریخ معین حل شود که متاسفانه بعد از نزدیک به ۷۵ روز نه تنها پروسه فوق انجام نشد بلکه در حرکتی رو به جلو از سوی مسئولان این تیم، هیئت والیبال و فدراسیون را مقصر و سنگ انداز این قضیه قلمداد کردند.

بعد از این اتفاقات و در حالیکه فدراسیون والیبال بدنبال پرداخت بدهی از سوی باشگاه ارومیه ای و سایر باشگاه هاست و در این مورد حتی تیم صالحینورامین نیز بخاطر آن در هفته اول باخت فنی را متحمل شد مسئولان باشگاه شهرداری ارومیه و در رأس آن مدیرعامل این باشگاه نه تنها پاسخگوی رسانه ها و مردم نیست بلکه حتی به تلفن های اصحاب رسانه نیز پاسخ نمی دهد.

در حالی که مشکلات مالی باشگاه های ورزشی ایران اتفاق جدیدی نیست و نهادهای شهرداری در کشور نیز دچار مشکلات جدی مالی هستند، مسئولین تنها نماینده استان در لیگ برتر والیبال نه تنها تلاشی برای حل این مشکل نمی کنند بلکه در چند فصل گذشته با جذب بازیکنان با رقم های نجومی بر بدتر شدن اوضاع دامن می زنند.

خبری تایید نشده هم از حکم توقیف اموال شهرداری ارومیه توسط یک شخص با استفاده از چک ۱.۴میلیاردی بازیکن فصل قبل این تیم دست به دست می شودکه مسئولین باشگاه آنرا تکذیب یا تایید نمی کنند.

تاریخ نگاری اتفاقات:

۶اردیبهشت ۹۵: باشگاه از انتخاب سرمربی خارجی و قرارداد با بازیکنان بزرگ داخلی و خارجی خبرداد.

۷اردیبهشت: مدیرعامل باشگاه در نشست خبری از آغاز تمرینات از مردادماه، بودجه ۱۲ میلیاردی و چند قول ریز و درشت خبرداد.

۱۸شهریور: امضای تفاهم نامه شهردار ارومیه، رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی، مدیرعامل باشگاه و رئیس فدراسیون والیبال

۲۲شهریور: ثبت قرارداد بازیکنان و کادر فنی خارجی باشگاه

۲۴مهر: اولتیماتوم سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ به باشگاه های بدهکار(سایت فدراسیون والیبال)

۲۵مهر: عدم ثبت قراردادهای بازیکنان شهرداری بدلیل بدهی

۲۶مهر: قرارداد بازیکنان بالاخره با درخواست هیئت والیبال از فدراسیون و قول مسئولین شهرداری، ثبت شد

۲۷مهر: اولتیماتوم سازمان لیگ به شهرداری ارومیه، صالحینورامین و چند تیم دیگر برای حل مشکل بدهی ها

۲۸مهر: شهردار ارومیه در گفتگو با یک سایت محلی از حل شدن مشکل ضمانت نامه خبرداد

۲۹ مهر: شهردار ارومیه در نامه ای به فدراسیون ۱۲ روز وقت خواست تا ضمانت نامه را تحویل دهد و در این نامه به از زبان شهردار ارومیه ذکر شده است که در پایان روز دوازدهم، باشگاه از لیگ کنار گذاشته شود.

۱۰آبان: آخرین تاریخ ارائه ضمانت نامه بانکی از سوی تیم ارومیه ای

۱۴آبان: نامه فدراسیون به شهردار ارومیه مبنی بر تحقق تعهدات صورت گرفته

۱۹آبان: ضبط کارت های تیم شهرداری ارومیه توسط سازمان لیگ

۲۰آبان: وساطت هیئت والیبال و نامه نگاری ها سبب شد فدراسیون دوباره به ارومیه وقت دهد

۷آذر: اولتیماتوم سعید درخشنده رئیس سازمان لیگ به شهردار ارومیه برای حل مشکل این تیم(صداوسیما)

۷آذر: ضبط دوباره کارت های تیم شهرداری ارومیه توسط سازمان لیگ) ایسنا(

۷آذر: نامه فدراسیون والیبال به شهردار ارومیه مبنی بر عدم تحقق تعهدات و ضبط کارت بازیکنان

۹آذر: تهدید شهردار ارومیه مبنی بر کناره گیری از لیگ برتر والیبال) اینجا(

۹آذر: رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی برای رایزنی با مسئولین فدراسیون والیبال به تهران سفر کرد

۱۰ آذر: رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی: بازی فردا با صالحین برگزار میشود و فدراسیون ۱۰ روز دیگر برای پرداخت بدهی به ارومیه فرصت داد

۱۱آذر: قطعی شدن برگزاری دیدار شهرداری ارومیه و صالحینورامین و پخش از شبکه شما

۱۱آذر: شکستی دیگر در لیگ برتر امسال برای والیبال ارومیه

۱۳ آذر: شهردار ارومیه با مدیرعامل باشگاه و سرمربی در خصوص نتایج ضعیف جلسه گذاشت

شایان ذکر است، برای اطلاع از آخرین وضعیت باشگاه شهرداری و بحران ایجاد شده برای مصاحبه با محمد حضرت پور شهردار ارومیه و مسئول نخست تیم، احد یوسفی مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه و یکی دیگر از مسئولین فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه تماس گرفتیم که متاسفانه پاسخی به تماس از سوی آنها دریافت نکردیم.

کریم فروزان رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی در پاسخ به تماس ما گفت: هم اکنون در تهران و برای حل مشکل بوقوع پیوسته هستیم و تلاش داریم ابتدا اجازه برگزاری دیدار روز پنج شنبه با صالحینورامین را از سازمان لیگ دریافت کنیم و بعد از انجام این بازی و برای حل قطعی مشکل باشگاه و مطالبات فدراسیون با مسئولان استانی بالاخص استاندار جلسه ای برگزار کنیم لذا تا زمان حل شدن مشکل برگزاریبازیروزپنجشنبهواینکهصحبتهایصورتگرفته را از زبان شهردار ارومیه نمی دانم، سکوت می کنم.

تا این لحظه یکشنبه ۱۴ آذر هیچ خبری مبنی بر پرداخت بدهی از سوی باشگاه مخابره نشده است و تیم برای بازی روز چهارشنبه برابر هاوش گنبد آماده می شود.

ارسال نظر

پربیننده ترین