|
|
کدخبر: ۱۷۷۷۳۷

باشگاه لاتزیو بابت اظهارنظر تند دفاع چپ این تیم علیه مدافع آلمانی تیم فوتبال رم پس از دربی دلاکاپیتاله ابراز تأسف کرد.

به گزارش امید نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، جدال پرتنش روز گذشته(یکشنبه) رم و لاتزیو تنها به زمین بازی محدود نشد و با پیروزی ۲ بر صفر قرمزپوشان پایتخت ایتالیا برابر همشهری آبی‌پوش‌شان به پایان نرسید.

پس از بازی سناد لولیچ، دفاع چپ لاتزیو که ظاهراً تحمل باخت برایش خیلی سخت بود، اظهاراتی را درباره آنتونیو رودیگر، مدافع سیاه‌پوست رم عنوان کرد که مایه شرمساری بود و نمونه بارزی از رفتار نژادپرستانه. او پس از این بازی تلاش کرد رودیگر را به عنوان یکی از عوامل به تنش کشیدن شدن جو بازی به خصوص در درگیری میان بازیکنان دو تیم پس از گل اشتروتمان جلوه دهد. لولیچ به شبکه مدیاست پرمیوم گفت: رودیگر حتی قبل از بازی هم داشت روی اعصاب ما راه می‌رفت. دو سال پیش او در اشتوتگارت داشت جوراب و کمربند می‌فروخت و حالا طوری رفتار می‌کند که انگار یک پدیده است. البته واقعاً این تقصیر خود او نیست بلکه تقصیر افراد دوروبرش است که به او میدان می‌دهند. آنها به او شیوه درست رفتار کردن را آموزش نداده‌اند.»

رودیگر نه تنها حاضر به عذرخواهی بابت اظهاراتش نشد بلکه به خود برای بیان آنها حق داد. او اظهار داشت: من چیزی که فکر می‌کنم را به زبان می‌آورم. از رودیگر عذرخواهی کنم؟ اینکه مرا به نژادپرستی متهم می‌کنند برایم مهم نیست چون حتی افراد سفیدپوست هم جوراب می‌فروشند.

اگرچه لولیچ حاضر به عذرخواهی نشد و تلاش کرد رفتار ناشایست خود را توجیه کند اما باشگاه لاتزیو بابت اظهارات دفاع چپ بوسنیایی خود عذرخواهی کرد.

آرتورو دیاکوناله، مدیر روابط عمومی باشگاه لاتزیو گفت: باشگاه از اظهارات لولیچ و شیوه‌ای که از آنها تعبیر شده متأثر است. من از جانب باشگاه لاتزیو بابت اظهارات لولیچ، بازیکنی که تحت تأثیر باخت تیمش در دربی قرار داشت، عذرخواهی می‌کنم. قبول دارم که او پا را از حد فراتر گذاشته است. اگرچه جرقه این درگیری ها را بازیکن رم با اظهارات قبلی‌اش زده بود اما همه ما عقل داریم و باید بدانیم که نباید وارد چنین معرکه‌هایی شویم.

یکی دیگر از کسانی که به اظهارات لولیچ واکنش نشان داد لوچانو اسپالتی سرمربی رم بود که گفت: بگذارید هرچه می‌خواهد بگوید چون کلماتی که از دهانش خارج می‌شود نشان می‌دهد که چه شخصیتی دارد.

ارسال نظر