|
|
کدخبر: ۱۷۸۰۹۳

شاید برد بین المللی قانون گذاری فوتبال در صد و سومین جلسه خود در ولز یکی از عظیم ترین تغییرات را در تاریخ فوتبال ایجاد کرد.


به گزارش گروه ورزشی امید نیوز " the internasional Footvall association board(برد بین المللی قانون گذاری فوتبال) " که از ۸ عضو(۴ عضو از ۴ کشور انگلیس, اسکاتلند, ایرلند شمالی و ولز و ۴ عضو از فیفا به عنوان نماینده سایر کشور ها) تشکیل شده, وظیفه اش به روز رسانی در قوانین فوتبالست. در واقع هر قانونی که می خواهد در فوتبال اجرا شود باید به تصویب حد اقل سه چهارم اعضای آن برسد.
این سازمان در جدید ترین اجلاس خود طرح استفاده از " video assistant referees(کمک داور ویدیویی " را تصویب کرد. اما طرح مذکور چیست؟ بر اساس این طرح یک داور با کمک مانیتور و دوربین های پیشرفته در مواقع حساس به تصمیم گیری بهتر داور وسط کمک میکند. البته قرارست از این سیستم فقط در مواقع حساس مانند پنالتی, اخراج, گل و اخطار اشتباهی و در ۳ حالت استفاده شود. ۱ - جایی که در حین بازی داور شک می کند و از کمکش می خواهد تا باز بینی صحنه نظرش را اعلام کند. ۲ - جایی که کمک داور صحنه ای را می بیند که در تضاد با تصمیم داورست در گوشی به داور اعلام میکند و داور بر اساس نظر او تصمیمش را تغییر میدهد. ۳ جایی که داور به نظر کمکش اعتماد نمی کند و خودش می خواهد صحنه را باز بینی کند.
نکته دیگر این است که استفاده از این تکنولوژی نباید سرعت بازی را بگیرد و باعثوقفه های طولانی در آن شود
گرانی هم دیگر مشکل این مقوله است به طوری که برای هر بازی باید حدود ۲۰ تا ۳۰ دوربین قرار داده شود تا بتوان همه ی زوایا را پوشش داد که هزینه ی گزافی نیاز دارد.
البته در پایان باید گفت این طرح تا ۲ سال به صورت آزمایشی در ۱۳ کشور اجرا خواهد شد و در این مدت یک دانشگاه معتبر و همچنین اعضای برد بر آن نظارت خواهند داشت.

ارسال نظر

پربیننده ترین