|
|
کدخبر: ۱۷۹۰۶۱

زمانی که صحبت از کرایف میشوددورانی از فوتبال زنجیره وار به ذهن علاقه مندان او میاید، کرایف سال پیش در اثر سرطان ریه از دنیای دیده فرو بست.

به گزارش سرویس ورزشی امید نیوز، زمانی که رادیو کاتولنیا سال ۲۰۱۵ اعلام کرد، کرایف بزرگ با سرطان ریه دست و پنجه نرم میکند، جهانی از علاقه مندان واقعی فوتبال که زمانی شب و روز را با اسم او سر میکردن نگران شدند، اما ۶ماه بعد یعنی ۲۴ مارس ۲۰۱۶ در سن ۶۸ ساگی زمانی که کرایف برای همیشه دیده از جهان فرو بست دنیایی از هواداران فوتبال را در جای جای جهان در حزن و اندوه فرو برد.

کرایف که روزی به تنهایی پرچم فوتبال هلند را بالا نگه داشته بود و اگر نام فوتبال هلند میامد نامی به نام کرایف بر سایر اسامی سبقت میگرفت. و یا در دوره ای اگر صحبتی از توپ طلا میشد نام کرایف زبان درازی میکرد بر هر بازیکن بزرگ دیگری که بود، در اصل او با ۳ توپ طلایی که در عرض ۴سال از سال۱۹۷۴ _ ۱۹۷۱ که از آن خود کرد نامش در کنار اسامی چون پلاتینی بزرگ و فان باستن بی تکرار جاودان شد.
باید گفت هر دنیایی برای خود سبک ها و روش های خود را دارد، دنیای فوتبال هم از دایره ی این مسئله مستثنی نیست و یکی از روش هایی که زمانی برای خود در ستون اول تفکر ترکیب چینی مربیان بزرگ جهان بود توتال فوتبال بود که گرچه آغازش با جک رینولدز در میانه قرن ۲۰ با آژاکس آمستردام بود، اما اوج و اعتلای این سیستم با کرایف کبیر بود که در آخر هم نگذاشت نام این سبک فوتبال به نام مبدأ آن تمام شود.

کرایف از دنیا رفت ولی نام او تا ابد همراه با اسم ورزشی مثل فوتبال به یدک خواهد کشیده شد، فیفا هم امروز به مناسبت درگذشت این بازیکن کبیر پستی را در اینستاگرامش گذشت و یادش را گرامی داشت.

ارسال نظر