|
|
کدخبر: ۱۸۰۰

آزمایش دوپینگ پنج دونده جاماییکایی مثبت اعلام شد که دو تن از آنها مدال آوران شاخص مرد و زن این کشور هستند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از مهر، «هرب الیوت» رئیس کمیته ضد دوپینگ جاماییکا، اعلام کرد گزارش‌هایی دریافت کرده مبنی بر اینکه نمونه‌های آزمایش این دوندگان نشان می‌دهد آنها مواد نیروزا مصرف کرده‌اند.

وی اظهار داشت: فرآیند مدیریت نتایج مطابق با قوانین کمیته ضد دوپینگ جاماییکاست. تا نسبت به نمونه‌های آ این ورزشکاران آگاهی کامل پیدا نکنیم نمی‌توانیم اطلاعات بیشتری را فاش کنیم.

«آسافا پاول» یکی از دوندگان سرعت جاماییکایی است که آزمایش دوپینگ وی مثبت اعلام شده است. این دونده مرد در ماده ۴ در ۱۰۰ متر امدادی المپیک لندن به مدال طلا رسید، ضمن اینکه قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد.

وی در پیامی اظهار داشت: می‌خواهم خیلی روشن به خانواده‌ام، دوستانم و همه طرفدارانم در سرتاسر جهان بگویم که من هرگز دانسته اقدام به مصرف مواد نیروزا نکردم. و هرگز دانسته هیچ قانونی را زیر پا نگذاشتم. من نه امروز و نه هیچوقت آدم متقلبی نبوده‌ام.

دارنده مدال نقره دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۰۸ و مدال طلای ۴ در ۱۰۰ متر امدادی المپیک ۲۰۰۴، شرون سیمپسون، به دلیل استفاده از مواد محرک در رقابتهای قهرمانی جاماییکا که سال گذشته برگزار شد، دوپینگی اعلام شد.

ارسال نظر