|
|
کدخبر: ۱۸۰۰۵۰

هواداران فوتبال در کشور مراکش از تاخیر در رونمایی پیراهن تیمشان در جام جهانی ناراضی هستند.

ذس در شرایطی که اکثر تیم های راه یافته به جام جهانی 2018 از لباس های اصلی و میهمان خود برای این رقابت ها رونمایی کرده اند، هنوز در کشور مراکش خبری از مشخص شدن طرح پیراهن های تیم ملی نیست و همین موضوع باعث عصبانیت هواداران پرشمار فوتبال در این کشور شده است.

به نظر می رسد این مشکل علاوه بر ایران، در کشور همگروه ایران در جام جهانی نیز وجود دارد. البته نوع وقوع چنین اتفاقی در ایران و مراکش یکسان نیست و تنها خروجی آن - یعنی عدم رونمایی از لباس نهایی و رسمی تیم ملی - مشابه بوده است.

هفته گذشته منابع خبری در کشور مراکش از ناامیدی مردم این کشور به خاطر تاخیر به وجود آمده در رونمایی از پیراهن های تیم ملی خبر دادند. برخی از هواداران در فضای مجازی با قرار دادن لوگوی فدراسیون فوتبال مراکش روی پیراهن کریستیانو رونالدو در تیم ملی پرتغال، به نوعی به تمسخر این اتفاقات پرداختند و گفتند: شاید این لباس اصلی ما در جام جهانی باشد!

پس از بالا گرفتن انتقادات مردمی و افزایش شایعات پس از این تاخیر در رونمایی از پیراهن، کمپانی آدیداس که مسئولیت تولید لباس شیرهای اطلس در جام جهانی را بر عهده گرفته، دلیل اصلی این اتفاق را اعلام کرد.

چرا آدیداس از لباس مراکش رونمایی نمی‌کند؟


بنابر گزارش امروز روزنامه المساء مراکش، مسئولان فدراسیون این کشور و همچنین کمیته اجرایی شرکت آدیداس با هم توافق کردند که به منظور جلوگیری از جعل و تقلب در کمپانی های داخلی این کشور، لباس مراکش برای جام جهانی، با تاخیر رونمایی شود. آنها به دنبال یافتن زمان مناسب برای معرفی و نمایش دادن این لباس ها هستند. گفته می شود شرکت آدیداس نگران تولید طرح های تقلبی لباس ها در مراکش قبل از شروع جام جهانی است.

در ادامه گزارش المساء آمده است: اگرچه در کشور مراکش تولید تقلبی یک اتفاق رایج به حساب می آید و لباس های جعلی تیم ملی فروشگاه های این کشور را پر کرده، اما هنوز هیچ تولیدکننده ای موفق به پیش بینی طرح اصلی لباس های مراکش در جام جهانی نشده و تولیدات آنها شبیه لباس اصلی نیست. شهر کازابلانکا در مراکش پر از کمپانی های تقلبی است که همین مسئله تا کنون ضررهای مالی زیادی را به باشگاه هایی مثل وداد کازابلانکا زده است.

در هر صورت سوالی که برای هواداران فوتبال مراکش وجود دارد، این است که «زمان مناسب» از نظر آدیداس و فدراسیون مراکش چه وقتی است. آنها در حالی بی صبرانه منتظر و البته نگران رونمایی رسمی لباس تیم ملی کشورشان در جام جهانی هستند که کمپانی آدیداس هنوز در این باره جزئیاتی را اعلام نکرده است.

گفتنی است تیم ملی مراکش به همراه ایران، اسپانیا و پرتغال گروه دوم جام جهانی ملقب به گروه مرگ را تشکیل داده اند. شیرهای اطلس روز 15 ژوئن (25 خرداد) به مصاف تیم ملی ایران خواهند رفت.

ارسال نظر