|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۴۰

بازیکنان پارس جنوبی حرمت مربی و مدیریت باشگاه را حفظ کردند

سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی گفت: کارلوس کی‌روش با صحبت‌هایش مبنی بر ناآماده بودن بازیکنان لیگ ایران به مربیان ایرانی بی‌احترامی کرد.

مهدی تارتار در گفت‌ وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ در مورد شکست پارس جنوبی مقابل سپیدرود رشت گفت: بازی را خوب شروع کردیم. البته جو ورزشگاه خیلی سنگین بود. ما همه جوره آماده بازی بودیم و به دروازه حریف حمله کردیم اما پس از گلی که سپیدرود روی اشتباه و تعلل دروازه‌بان و مدافع ما زد فشار از روی تیم سپیدرود برداشته شد و بعد از گل هم با حمایت تماشاگرانش توانست به این پیروزی برسد به خصوص اینکه آنها در زمین ورزشگاه خانگی خود بهتر بلد بودند بازی کنند.

وی در مورد اینکه مشکلات مالی باشگاه و اینکه بازیکنان تیم شما قصد اعتصاب در روزهای پایانی سال را داشتند، چقدر بر عملکرد تیم تاثیر گذاشت، گفت: ابتدا باید از بازیکنان تشکر کنم که حرمت کادر فنی و مدیریت را حفظ کرده‌اند و تمرینات تیم ما را تعطیل نکردند زیرا زمزمه‌هایی بود که تمرینات تعطیل شود. بازیکنان شب عید نمی‌خواستند دست خالی به خانه بروند. به هر حال مشکلات مالی در باشگاه ما وجود دارد. به نظرم باید قانون منع کمک دولت به تیم‌های لیگ برتری اصلاح شود زیرا این قانون ایراد دارد.

تارتار تصریح کرد: یک تیم در لیگ یک همه جور می‌تواند مورد حمایت دولت قرار بگیرد اما وقتی به لیگ برتر می‌آید امکان حمایت مالی از این تیم به لحاظ قانونی نیست. بنابراین این قانون ایراد دارد و باید در آن تجدید نظر صورت گیرد. پارس جنوبی در منطقه محروم ولی زرخیزی قرار دارد. مسئولان و دولت می‌توانند از درآمد عسلویه به این تیم پارس جنوبی کمک مالی کنند. از زمانی که پارس جنوبی به لیگ برتر آمده است شور و نشاط خاصی در جامعه و جوانان این منطقه دیده می‌شود. از تمام شهرهای استان بوشهر برای دیدن بازی‌ها به شهر جم می‌آیند. پارس جنوبی یکی از تیم‌های پرهوادار است. نباید این تیم به حال خود رها شود. بازیکن ما می‌گوید شب عید با چه رویی با دست خالی به خانه بروم. ناخدا آگاه تمرکز بازیکنان روی مسائل مالی قرار می‌گیرد حتی اگر در 90 دقیقه بازی به پول فکر نکنند اما در طول هفته و در طول ماه آنها دغدغه مالی دارند.

سرمربی پارس جنوبی در مورد اینکه کاپیتان تیم گفته اگر از این تیم حمایت نشود سرنوشت شاهین بوشهر در انتظارش است، گفت: شک نکنید همین گونه خواهد شد. پارس جنوبی تیم خوبی است. ما یک تیم خوب را برای مسابقات تدارک دیدیم. در نیم فصل همه باشگاه‌ها به دنبال جذب بازیکنان ما بودند. باید مشکلات مالی رفع شود وگرنه بازیکن جدید وخوبی به تیم پارس جنوبی نمی‌آید و همه تیم‌ها به دنبال جذب بازیکنان ما هستند.

تارتار با اشاره به اشکالات فنی در تیمش گفت: نمی‌خواهم همه مشکلات را به گردن مسائل مالی بیندازم اما قبول کنید که این مسائل تاثیرگذار است ضمن اینکه ما ضعف فنی هم داشته‌ایم. همه چیز به خاطر پول نیست اما نگاه کنید تیم‌هایی که مشکلات مالی دارند چه سرنوشتی پیدا کرده‌اند. تیم نفت تهران که پارسال قهرمان شد اکنون ته جدول است. سیاه‌جامگان دو فصل در روزهای پایانی در لیگ برتر ماند و امسال شاید دیگر در لیگ نتواند بماند. پس مسائل مالی مهم است و سرنوشت خوبی در انتظار تیم‌های بی‌بضاعت نیست.

وی در مورد اینکه کارلوس کی‌روش مدعی شده بازیکنان لیگ ایران آمادگی حضور در جام جهانی را ندارند، گفت: من این مسئله را قبول ندارم وقتی کی‌روش می‌گوید بازیکنان لیگ ایران آماده نیستند در واقع به مربیان ایرانی بی‌احترامی کرده است و معنای حرفش این است که ما هیچ چیزی بلد نیستیم و همه بازیکنان باید در اختیار او باشد. این گفتمان خوبی نیست. من از کی‌روش گلایه دارم. در نیم فصل اول ما تیم صدرنشین بودیم و اکنون هم در جمع 7 تیم برتر مسابقات هستیم. اما یک بار هم بازیکنی از پارس جنوبی به تیم ملی دعوت نشد.

تارتار با اشاره به زحمات کی‌روش عنوان کرد: منکر زحمات کی‌روش برای فوتبال ایران نمی‌شوم اما بهتر است حرمت همدیگر را حفظ کنیم. بازیکنان تیم من کاملا آماده هستند. من حاضرم تمامی بازیکنانم را تحت هر تستی که می‌خواهند قرار بدهند تا وضعیت آمادگی بازیکنان من مشخص شود و وضعیت آنها با بازیکنان تیم ملی قیاس شود. بازیکنان پارس جنوبی در هر بازی بالای 10 کیلومتر دوندگی دارند. پس چگونه است او می‌گوید بازیکنان داخلی آماده نیستند.

وی با اشاره به درخواستش از کی‌روش گفت: بارها با خود کی‌روش صحبت کردم. در رختکن تیم ملی با او صحبت کردم و از او خواستم توجه بیشتری به بازیکنان پارس جنوبی داشته باشد اما او چنین کاری را انجام نداد.

سرمربی پارس جنوبی در مورد اینکه با توجه به مشکلات مالی فصل آ ینده در این تیم خواهد ماند یا نه، عنوان کرد: در حال حاضر تمرکز من روی 4 مسابقه باقی مانده است. من قلبا تیم پارس جنوبی، مردم شهر جم و هواداران خونگرم پارس جنوبی را دوست دارم. ما کادر و بازیکنان خوبی را دور هم جمع کرده‌ایم. هواداران هم همیشه به ما لطف داشتند و به جز احترام چیزی از آنها ندیده‌ایم اما تیم باید حمایت شود. اکنون انتظارات از پارس جنوبی جم بالاست. دیگر هواداران پارس جنوبی به رتبه‌های ششم و هفتم راضی نیستند. توقعات از تیم ما زیاد است. بنابراین پارس جنوبی باید حمایت شود. در غیر این صورت من نمی‌توانم در چشم هواداران پارس جنوبی نگاه کنم زیرا در صورت عدم حمایت مالی تیم پله پله پایین می‌آید و خدای ناکرده سقوط خواهد کرد. دوست دارم در این تیم بمانم و چیزی جز رفاقت، خوبی و برادری از رضائیان، مدیرعامل باشگاه و هیأت مدیره محترم این باشگاه ندید‌ه‌ام اما بحث مشکلات مالی جدی است. باید از خانم دکتر الماسی نماینده شهر هم تشکر کنم که دلسوزانه پیگیر حل مشکلات هستند. حیف است این منطقه نتواند هزینه‌های یک تیم لیگ برتری را تامین کند.

ارسال نظر

پربیننده ترین