|
|
کدخبر: ۱۸۰۲۳۷

فیفا از بلیت دیدارهای جام جهانی 2018 روسیه رونمایی کرد و توضیحاتی نیز در این خصوص ارائه داد.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) از بلیت‌های رسمی جام جهانی 2018 روسیه امروز (جمعه) 69 روز مانده به آغاز این رقابت‌ها رونمایی کرد و توضیحاتی در این خصوص داد.

روی بلیت مسابقات تمام اطلاعات مربوط به مسابقه مانند مسیر ورزشگاه، تاریه و شروع زمان بازی، بازی کردن دروهای ورزشگاه روی بلیت‌ها چاپ شده است. ضمن اینکه فیفا تأکید کرد گیت ورزشگاه‌ها سه ساعت قبل از هر بازی به روی هواداران باز می‌شود و فقط دیدار فینال استثناست که چهار ساعت مانده به شروع بازی عبور از گیت‌های ورزشگاه برای هواداران آزاد است. ضمن اینکه هر بلیت اطلاعاتی در خصوص شماره صندلی و نحوه یافتن آن وجود دارد که از روی نقشه ورزشگاه‌ها روی بلیت مشخص شده است. لیستی از مواردی که ورودش به ورزشگاه ممنوع است و همچنین قوانین مربوط به هواداران نیز پشت بلیت‌ها درج شده است.

ویژگی‌های امنیتی بلیت‌های جام جهانی شامل بارکد در قسمت راست بلیت و هولوگرام مخصوص است که روی بلیت وجود دارد. همچنین بلیت‌ها به نام اشخاص چاپ خواهد شد که افرادی که قصد دارند وارد ورزشگاه شوند شناسایی شوند که بلیت آنهای نیز با آی‌دی کارت‌های هواداری و گذرنامه صورت می‌گیرد. هواداران نیز برای دریافت آی‌دی کارت‌ها باید به سایت فیفا مراجعه کنند.

همچنین هواداران پس از ورود به ورزشگاه‌ها در چند مرحله کنترل می‌شوند که یکی از این مراحل کنترل آی‌دی کارت است و مرحله بعدی هم بررسی اعتبار و صحت بلیت‌هاست که با توجه به الکترونیکی بودن بلیت‌ها با فرکانس‌های رادیویی آنها مورد بررسی قرار می‌گیرند. از این طریق بلیت‌های لغو شده یا تقلبی شناسایی می‌شود تا مقابل هوادارانی که قصد دارند غیر قانونی وارد ورزشگاه شوند، گرفته شود.

در تصویر زیر می‌توانید بلیت جام جهانی که مربوط به دیدار افتتاحیه بین روسیه و عربستان است، مشاهده کنید:

رونمایی از بلیت جام جهانی 2018

ارسال نظر