|
|
کدخبر: ۱۸۰۵۷۲

ورزش > لیگ برتر - خبرورزشی نوشت:بعد از اینکه پرونده بازیکنان پولکی در فوتبال ایران رواج پیدا کرد و طی چند فصل گذشته در لیگ دسته اول مشهود دیده شد این بار خبر می‌رسد برخی تیم‌های لیگ برتری هم با این معضل تلخ دست و پنجه نرم کرده و با آن دست به گریبان شدند.

در روزهایی که فوتبال ایران در محاصره اتفاقات پشت پرده فراوانی قرار دارد یک مورد بیشتر از همه چیز طرفداران را آزار می‌دهد آن‌هم اینکه برخی باشگاه‌ها و مربیان شاغل در فوتبال به اصطلاح حرفه‌ای به جای شایسته‌سالاری ترجیح می‌دهند بازیکنانی را در فهرست تیم‌های خود قرار دهند که از توان مالی بالایی برخوردار بوده و به اصطلاح می‌توانند هزینه کنند آن‌هم نه یک میلیون، دو میلیون بلکه چند ده و حتی چند صد میلیون تومان! اتفاقی که حالا با اپیدمی شدن در تمامی رده‌های باشگاهی به لیگ برتر هم رسیده تا تراژدی بزرگی بر پیکره نیمه‌جان فوتبال حرفه‌ای رخنه کند.

بعد از اینکه پرونده بازیکنان پولکی در فوتبال ایران به خصوص در لیگ‌های دسته پایین‌تر رواج پیدا کرد و طی چند فصل گذشته این اتفاق ناپسند و تلخ در لیگ دسته اول مشهود دیده شد این بار خبر می‌رسد برخی تیم‌های لیگ برتری هم با این معضل تلخ دست و پنجه نرم کرده و با آن دست به گریبان شدند آن‌هم بدون اینکه اطلاعی از جزئیات پشت پرده آن داشته باشند. زخمی کهنه که حالا در سطح اول باشگاهی فوتبال ایران هم سر باز کرده تا چرک‌های آن تبعات بسیار بدی برای فوتبال رقم بزند و جنجال‌های زیادی در پی داشته باشد. حضور بازیکنانی بدون توان فنی و سبقه مناسب در سطح اول باشگاهی ایران آن‌هم با دادن پول به برخی عوامل باشگاه‌ها و دلال‌ها می‌تواند زنگ خطری باشد برای رؤسای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ که با این رویه فاتحه فوتبال خوانده شود.

یکی، دو هفته‌ای است موضوع حضور چنین بازیکنانی در تیم‌های دسته اول و سقوط‌کرده مثل صبای قم و راه‌آهن نقل محافل شده که خبر می‌رسد یکی از تیم‌های لیگ برتری نیز در طول این فصل از رقابت‌ها کم از این دست بازیکنان در فهرست خود نداشته است، بازیکنانی که هر یک از طریق خانواده‌های خود میلیون‌ها تومان هزینه کرده‌اند تا بدون هیچ سابقه‌ای سر از لیگ برتر درآورده و کارت بازی دریافت کنند. گفته می‌شود این تیم لیگ برتری که در فصل جاری کم تغییر مربی نداشته در ابتدای فصل به توصیه مربی وقت خود با نزدیک به 9 بازیکن قرارداد حرفه‌ای امضا کرده که تنها سابقه آنها بازی در لیگ‌های دسته سوم و دوم بوده است، بازیکنانی که حالا کاشف به عمل آمده با همان مربی ابتدای فصل باشگاه دو سال پیش کار کرده و از همان برهه با او مراودات مالی داشتند. واقعیتی که به تأیید یکی از نزدیکان باشگاه نیز رسیده تا جایی که او مدعی شد پرونده این موضوع به صورت شخصی در دستور کار قرار گرفت تا جزئیات کامل آن برای ارائه به مراجع ذیصلاح کامل شود.

پیگیری‌ها حالا در فاصله یک هفته تا انتهای فصل به جایی رسیده که کاشف به عمل آمده 9 بازیکن از این تیم لیگ برتری در دسته دوم با مربی ابتدای فصل باشگاه همکاری عجیبی را آغاز کردند که این همکاری به لیگ برتر هم کشیده شد. بازیکنانی که در باشگاه دسته دومی هر یک به خاطر پول‌های کلانی که برای ورود هزینه کرده بودند دردسرهای زیادی درست کرده بودند و سران باشگاه برای رهایی از این آبروریزی با بحران‌های زیادی روبه‌رو شدند. گویا جناب آقای X مربی وقت آن تیم و امسال لیگ برتری از همکاری با این بازیکنان که خانواده‌های‌شان توان مالی خوبی داشتند درآمد چند صد میلیون تومانی به جیب زده که این پول تنها به جیب او نرفته و پای چند واسطه نیز در میان بوده تا جایی که یکی از این واسطه‌ها رسماً به خانواده‌های این بازیکنان گفته چقدر هزینه می‌کنید تا سر از لیگ برتر درآورید؟!

حالا در روزهایی که فوتبال باشگاهی ایران با انواع و اقسام اتفاقات و بحران‌ها در نهایت زد و بندهای پشت پرده دست پنجه نرم می‌کند پرونده بازیکنان پولکی باشگاه لیگ برتری می‌تواند به پرونده‌ای مهم و جنجالی‌تر تبدیل شود، پرونده‌ای که باید منتظر ماند و دید طی هفته‌های آینده علنی می‌شود یا نه؟ چون علنی شدن این پرونده آن‌هم در سطح اول فوتبال باشگاهی ایران می‌تواند لکه سیاهی باشد که پاک کردن این لکه به این آسانی نخواهد بود.

41258

ارسال نظر