|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۷۲

جام جهانی روسیه نسبت به دوره قبلی این مسابقات کم گل تر بوده است.

به گزارش "ورزش سه"، جام جهانی با هیجان و جذابیت بالایی دنبال می شود اما انتظار برخی از فوتبال دوستان را برآورده نکرده است. دلیلش را می توان در کم گل بودن بسیاری از مسابقات جستجو کرد.

* تاکنون 14 بازی در جام جهانی روسیه به انجام رسیده و 32 گل از خط دروازه ها گذشته است. میانگین بیش از 2 گل به ازای هر مسابقه، آمار قابل قبولی به نظر می رسد اما مقایسه با مقطع فعلی از جام جهانی برزیل نشان می دهد اوضاع آنطور که باید و شاید خوب نیست. 4 سال قبل، پس از پایان بازی های نخست گروه هفت، 37 گل از خط دروازه ها عبور کرده بود و عبارتی هر مسابقه بیش از 2.6 گل در بر داشت.

* در مقطع فعلی جام جهانی برزیل، تیم میزبان، هلند، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، فرانسه و آلمان در یک بازی سه گل یا بیشتر به ثمر رسانده بودند. اما این بار تنها تیم های روسیه، اسپانیا، پرتغال و بلژیک موفق به انجام این کار شده اند.

* در ادامه جام جهانی 2014، میانگین گل ها تا حدی افزایش یافت و در نهایت، آن تورنمنت پرگل ترین جام جهانی تاریخ شد. 171 گل در 64 بازی، میانگین 2.67 را به ارمغان آورد اما با حفظ روند فعلی، بعید به نظر می رسد تعداد گل های این جام از 150 عبور کند.

* تا اینجای کار، 7 تیم موفق به گلزنی در جام نشده اند. عربستان، مصر، مراکش، پرو، نیجریه، آلمان، کره جنوبی و پاناما این تیم ها هستند. این در حالی است که تعداد تیم های گل نزده در جام قبلی یکی کمتر بود.

* تیم ملی اسپانیا، در برزیل و روسیه جام را با بازی شش گله آغاز کرده است. آن ها در 2014 پنج بر یک مغلوب هلند شدند و این بار با نتیجه 3-3 مقابل پرتغال مساوی کردند.

* در 14 بازی نخست جام جهانی برزیل، 5 دبل با هت تریک دیدیم که جذابیت خاصی به مسابقات بخشیدند. این در حالی است که تا اینجای کار همین تعداد دبل و هت تریک در جام جهانی داشته ایم و شاید تنها از این لحاظ، دو جام جهانی قبلی با یکدیگر برابر هستند.

* در آخر باید گفت که تاریخ نشان داده هر گاه جام جهانی در یک کشور مدعی قهرمانی برگزار شده، اهالی فوتبال لذت بیشتری برده اند. جام جهانی 14 برزیل، 2006 آلمان، 98 فرانسه و 90 ایتالیا مثال هایی بارز برای این ادعا هستند. البته برگزاری بازی در کشورهایی نظیر مکزیک که هوادارانی بسیار پرشور دارند نیز جذابیت های زیادی داشته است.

ارسال نظر