|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۷۶

با وجود تلاش گسترده فدراسیون فوتبال برای ممانعت از قضاوت داوران آمریکای جنوبی و لاتین برای بازی حساس فردا شب فیفا داور پاراگوئه ای را برای بازی با پرتغال در نظر گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، اتفاقات حاشیه ای رخ داده در داوری های این دوره از رقابت های جام جهانی باعث شد تا حساسیت ها روی انتخاب داوران بازی های حساس روز پایانی مرحله گروهی که سرنوشت صعود یا حذف از رقابت های جام جهانی را مشخص می کرد، بیشتر از همیشه شود.


یکی از این بازی ها جدال ایران و پرتغال در گروه B جام جهانی در ورزشگاه سارانسک بود که حکم مرگ و زندگی برای قهرمان اروپا و نماینده اول قاره کهن را دارد. فدراسیون فوتبال و کارلوس کی روش که بعد از بازی با اسپانیا چندان دل خوشی از قضاوت داوران آمریکای جنوبی و لاتین نداشتند در این چند روز تلاش زیادی کردند تا مانع انتخاب داوران از این منطقه برای بازی با پرتغال شوند اما فیفا ترتیب اثری به خواسته ها آنها نداد تا داورانی از پاراگوئه برای این بازی معرفی شوند.


بنا به اعلام فیفا انریکه کاسرس داور 44 ساله اهل پاراگوئه به همراه دو کمک داور هموطنش در دومین قضاوت در جام جهانی سوت آغاز بازی ایران و پرتغال را به صدا در خواهد آورد. این داور متولد شهر بوینوس آیرس در آرژانتین بعد از کوچ خانواده اش به پاراگوئه ملیتی از این کشور پیدا کرد پیش از این دیدار پرحاشیه روسیه میزبان برابر مصر در ورزشگاه کریستوفسکی سن پترزبورگ را برعهده داشت، جدالی که با برتری 3-1 روس ها توام شد تا مصر با محمدصلاح وداع تلخی از جام داشته باشند.


انریکه کاسرس از سال 2010 به عنوان داور بین المللی در لیست الیت فیفا نامش ثبت شد و از آن روز به این سود در چند تورنمنت بین المللی از جمله جام جهانی 2014 و 2018 نیز قضاوت کرده است. حضور در جام باشگاه های جهان همین طور جام جهانی زیر 20 سال 2017 در کره جنوبی از دیگر تورنمنت های مهم این داور محسوب می شود که قرار است به همراه ادواردو کاردوزو و خوان زریلا دیدار ایران و پرتغال را به عنوان دومین بازی جام جهانی در ورزشگاه سارانسک سوت بزند.

آغاز دیدار ایران – پرتغال با سوت انریکه کاسرس

ارسال نظر