|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۱۸

در جدیدترین رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال تیم ملی ایران با 5 پله صعود در جایگاه سی و دوم جهان قرار گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، یک ماه بعد از قهرمانی فرانسه در جام جهانی 2018 فدراسیون جهانی فوتبال جدیدترین رنکینگ تیم های دنیا را منتشر کرد که قهرمان جام جهانی به عنوان یکه تازه جدید صدرجدول را به خود اختصاص داد تا بالاتر از بلژیک و برزیل همچنان قدرت اول فوتبال جهان لقب بگیرد.

ایران  تیم سی و دوم جهان و اول آسیا


صدرنشینی فرانسه در شرایطی رقم خورد که تیم ملی آلمان یکی از سه مدعی همیشه حاضر در صدرجدول با ناکامی در جام جهانی با سقوطی 14 پله ای دز جایگاه پانزدهم رنکینگ ایستاد تا بیشترین سقوط به این تیم تعلق بگیرد. بعد از فرانسه، بلژیک شگفتی ساز جام جهانی جایگاه دوم را به خود اختصاص داد و برزیل با وجود ناکامی در روسیه همچنان جایگاه سوم خود را با یک پله سقوط حفظ کرد.

ایران  تیم سی و دوم جهان و اول آسیا


تیم ملی ایران در این رنکینگ با کسب 1471 امتیاز با صعودی 5 پله ای نیست به رنکینگ قبلی جایگاه سی و دوم را به صورت مشترک با تیم های کاستاریکا و ایسلند به خود اختصاص داد. شاگردان کی روش که در جام جهانی برای صعود به دور دوم تنها در تفاضل گل کم آورده بودند، با این جایگاه همچنان یکه تازی خود در قاره کهن را ادامه دادند تا عنوان بهترین تیم آسیا در اختیارشان باشد.

ایران  تیم سی و دوم جهان و اول آسیا

کرواسی نایب قهرمان جام جهانی با درخششی که در روسیه از خود نشان داد بیشترین صعود را در جمع تیم های جهان به خود اختصاص داد تا با صعودی 16 پله ای جایگاه چهارم دنیا را در این رنکینگ به خود اختصاص دهد. از دیگر نکات جالب توجه رنکینگ جدید ایستادن ایتالیا در جایگاه بیست و یکم دنیا همین طور سقوط آرژانتین به جایگاه یازدهم است که می تواند زنگ خطری برای این تیم های بزرگ قلمداد شود.

ایران  تیم سی و دوم جهان و اول آسیا

در رنکینگ جدید فیفا تیم های آسیایی تیم ژاپن با صعودی 6 پله ای به خاطر نتایج جام جهانی روبرو شد اما با این حال سقوط 7 پله ای استرالیا هم باعث نشد تا سامورایی ها جایگاهی بهتر از سومی قاره کهن را به دست بیاورند چون کانگوروها همچنان عنوان دوم خود را حفظ و در تعقیب تیم ملی ایران ماندند. خارج شدن عراق از جمع 10 تیم برتر آسیا در رنکینگ جدید فیفا هم می تواند دیگر نکته جالب توجه باشد چون این تیم رقیب اصلی ایران در مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2015 قلمداد می شود.

ایران  تیم سی و دوم جهان و اول آسیا

ارسال نظر