|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۳۹

مدافع مسحکم سرخپوشان باید مدت زیادی دور از میادین فوتبال باشد و این می‌تواند ضربه‌ی بزرگی برای پرسپولیس و برانکو باشد.

به گزارش امید نیوز ؛ تیم فوتبال پرسپولیس در مقابل کاشیماآنتلرز موفق نبود و نتوانست جام قهرمانی را در ایران نگه دارد اما علیرغم این اتفاق تماشاگران پرسپولیس پس از مسابقه ایستاده تیم را تشویق کرده و از آنها به خاطر زحماتشان تشکر کردند.

این اتفاق یادآور پایان لیگ پانزدهم و عدم‌قهرمانی پرسپولیس بود که این تیم نتوانست بااختلاف گل بالا راه‌آهن را شکست داده و قهرمان لیگ برتر ایران شود و این عنوان را تقدیم استقلال خوزستان کرد. بعد از آن بازی هواداران پرسپولیس فرهنگ جدیدی از هواداری در فوتبال ایران را از خود نمایش داده و تیم خود را تشویق کردند و نه از شکست صندلی خبری بود و نه از فحاشی و بی‌غیرت خواندن بازیکنان.

اما غم‌انگیزتر قهرمان نشدن در لیگ قهرمانان آسیا برای هواداران پرسپولیس از دست دادن محمدانصاری مدافع محبوب، محجوب و مستحکم خود بود که تلخی از دست دادن جام را دو چندان کرد. انصاری در اواخر نیمه‌ی دوم و در برخوردی که با یوماسوزوکی داشت نقش زمین شد ودیگر نتوانست از جای خود بلند شود و با کمک پزشکان پرسپولیس به نیمکت منتقل شد.

هنگامی که تصاویر تلویزیونی تصویر بسته‌ی او را نشان داد مشخص بود که به یکی از اعضای حاضر نیمکت جمله‌ی" رباط پاره کردم" را بر زبان آورد و باعث شد آه از نهاد هواداران پرسپولیس که از تلویزیون بازی را به نظاره نشسته بودند بلند شود زیرا انصاری برای آنها نه فقط یک مدافع خوب بلکه یک انسان قدرشناس و بامعرفت بود که به آنها پشت نکرد و در پرسپولیس ماند.

انصاری در تمام این چهار فصلی که در پرسپولیس حضور داشته عملکرد متعادل و خوبی از خود نشان داده و چه در پست مدافع‌وسط و چه در پست مدافع‌چپ توانسته نمایش‌های درخور تحسینی از خود به نمایش بگذارد و یکی از ارکان موفقیتهای پی در پی پرسپولیس در این سالها بوده است.

اما دلیل محبوبیت انصاری را باید در نکته‌ی دیگری جستجو کرد. او در این چندسال بارها پیشنهادهای پرطمطراق را رد کرده و قید قراردادهای دلاری را با چینی‌ها و قطری‌ها را زده و در پرسپولیس مانده، در حالی که می‌توانست مثل برخی از جداشده‌های پرسپولیس تامین آینده مالی خود را بهانه کرده و به تیمهای متمول چینی و قطری برود و پول پارو کند و زیر ذره‌بین کارلوس‌کی‌روش هم قرار بگیرد اما او قرار را بر فرار ترجیح داد و ماند و نامش در زمره‌ی بامعرفت‌های پرسپولیس قرار گرفت.

در روزگاری که پول جای خود را به تعصب داده و برچسب حرفه‌ای بودن و تصمیم حرفه‌ای گرفتن بر فوتبال ایران رخنه کرده یکی مثل محمد انصاری باید باشی تا میلیون میلیون دلار را رها کنی و پای تیمت و مربی‌ای بایستی که تو را به فوتبال ایران معرفی کرده و باعث ترقی‌ات شده است.

مانند انصاری در فوتبال ایران کم پیدا می‌شود چه از نظر اخلاقی و چه از نظر فنی یکی از بهترین‌هاست. انصاری مدافعی است که روی زمین و هوا تسلط دارد خوب می‌تواند روی زمین کار کرده و بازیسازی کند همچنین قدرت رهبری بالایی دارد و می‌تواند بازیکنان را به خوبی در زمین راهنمایی کند.

هواداران پرسپولیس از مصدومیت انصاری بیش از از دست دادن قهرمانی ناراحت هستند و معتقدند فقدان او ضربه‌ی بزرگی برای تیم خواهد بود و امیدوار هستند با تدابیر برانکو و کادرفنی این فقدان به خوبی جبران شود و روی عملکرد دفاعی پرسپولیس تاثیر چندانی ندارد.

انصاری باید برای مدت زیادی دور از مستطیل سبز باشد و این برای فوتبالی که تهی از معرفت و قدرشناسی است اصلا خوب نیست. منتظرت می‌مانیم آقای‌انصاری؛ منتظریم تابرگردی و دوباره در زمین دلبری کنی و به یاد ما بیاوری که هنوز مفاهیم انسان بودن را می‌توان در قامت یک فوتبالیست دید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار