|
|
کدخبر: ۱۸۲۸۱۰

پیشکسوت فوتبال ایران مدعی است وقتی کی روش طی سالیان اخیر با ادعای حضور در رنکینگ اول آسیا آن را به رخ می‌کشد باید در جدال با آسیایی‌ها عنوان قهرمانی را کسب کند.

به گزارش خبرنگار امید نیوز ، تیم ملی از چندی دیگر خود را مهیای حضور در جام ملت‌های آسیا می‌کند و اکنون همه بعد از هشت سال که از حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی می‌گذرد، امیدوار به قهرمانی ایران در این رقابت هستند تا طعم موفقیت اصلی را بچشند.

حمید درخشان در خصوص شرایط تیم ملی می‌گوید: این بهترین تیم ملی تاریخ فوتبال ایران است. بیشتر اعضای آن سابقه چندین سال حضور در فوتبال اروپا را دارا هستند و از خط دروازه تا حمله از سوپراستارها تشکیل شده و به این بازیکنان می‌بالیم و حسرت هر مربی‌ای می‌تواند باشد. بهترین خط هجومی آسیا را با حضور علیرضا جهانبخش، سردار آزمون، مهدی ترابی، وحید امیری، کریم انصاریفرد، مهدی طارمی، سامان قدوس، علی قلی زاده و کاوه رضایی در اختیار داریم. همگی آنها در فوتبال اروپا و بازیکنان صاحب سبک و قابلی هستند و هیچ تردیدی در ستاره بودن تک تک آنها نیست. بازیکنان باتجربه و امتحان پس داده‌ای مثل اشکان دژآگه، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی و پژمان منتظری در اختیار داریم و ستاره‌های با انگیزه‌ای مثل مجید حسینی، رامین رضاییان، صادق محرمی، روزبه چشمی و میلاد محمدی و یک دروازه‌بان قابل اعتماد و فوق العاده به اسم بیرانوند.

وی ادامه داد: یک ترکیب فوق العاده که می‌توان به موفقیت‌های بزرگی رسید. باید این را هم در نظر گرفت که ما طی سالیان اخیر بهترین تیم آسیا در رنکینگ بوده‌ایم و این عاملی بوده که همواره آقای کی روش هم به آن اشاره کرده است. اکنون فرصت خوبی است تا این ادعا را در رقابتی مستقیم با حریفان هم نشان دهیم. وقتی می‌گوییم تیم اول آسیا هستیم باید آن را واقعا در نمایش خودمان در آسیا هم نشان دهیم.

درخشان در واکنش به اینکه سرمربی تیم ملی مدعی شده بازی‌های تدارکاتی مناسبی مهیا نشده گفت: مگر ایشان در مصاحبه خودشان مدعی نشده بود که تیمش را برابر تیم‌هایی به میدان می‌فرستد که درصد مالکیت توپ بیشتری در اختیار داشته باشد تا بازیکنان به خودباوری برسند؟ خب شاید به همین منظور حریفان تدارکاتی ما ونزوئلا، بولیوی و ترینیداد و توباگو هستند تا این شرایط فراهم شود. وگرنه شاید ما هم در دیدارهای تدارکاتی همانند رقبا برابر آرژانتین، برزیل، اروگوئه، سوئیس و ... بازی می‌کردیم. این خواسته سرمربی تیم ملی بوده تا مقابل حریفانی بازی کنند که شانس مالکیت توپ بیشتری داشته باشند و این را در مصاحبه ایشان هم خواندیم.

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به اینکه کی روش همه را به اتحاد و حمایت از تیم ملی دعوت کرده گفت: ایشان چیزی را از 80 میلیون می‌خواهد که در رگ و خون همگی وجود دارد و نیاز به درخواست ایشان نیست. کافی است ایشان قدمی در خیابان بزند تا ببیند مردم این کشور برای حمایت از پرچم و آب و خاک خود چه کرده‌اند. در کشوری طی هشت سال زندگی می‌کند که 90 درصد خیابان ها و کوچه‌های آن به نام شهدای عزیز است و همه با رگ و پوست به کشورشان عرق دارد. البته ایشان فقط در روزهای اردوی تیم ملی و بازی‌ها به ایران می‌آید و شاید به طور دقیق این را نداند. با این حال مطمئن باشید هیچ کس دلش نمی‌خواهد بازیکن و ورزشکار کشورش مقابل کشوری دیگر ناکام و بازنده شود. اینکه هر کس انتقادی داشته باشد را با واژه دشمن تیم ملی خطاب شود یک راه فرار است تا جامعه را ملهتب کنند و مطمئن باشید هیچ کدام از منتقدان تیم ملی یک لحظه هم به ناکامی و شکست تیم ملی کشورش فکر نمی‌کند. این راه حل دقیقا مثال همان پادشاه برهنه است که هر کس لباسش را نتواند ببیند به او اتهام می‌زدند تا اینچنین همه فقط جلوی چشمان خود بگیرند و جرات بیان انتقاد را نداشته باشد. هیچ کس دشمن تیم ملی و پرچم کشورش نیست و همه ما به اندازه کافی هم برای تیم ملی جنگیدیم و هم برای پرچم آن. مردم ما هم صادقانه و با غیرت اکنون هم در حال جنگ هستند و سر خم نکردند و به کسی باج نداده‌اند. هیچ کس دشمن تیم ملی کشورش نیست و نمی‌تواند باشد. حداقل کسی که هشت سال در ایران حضور داشته کاملا می‌تواند متوجه شود که همه در کنار تیم ملی هستند و این پرچم اتحاد بزرگ آنهاست. وقتی می‌گوید با پیروزی تیم ملی 65 میلیون به خیابان ریختند خودشان جواب این مساله را کاملا داده‌اند که همه در کنار تیم ملی هستند. این 65 میلیون زمان شکست مقابل آرژانتین هم به خیابان ریختند و نشان داده سربلندی تیم ملی و پرچم آن همیشه جلوی چشم‌شان است و تحت هیچ شرایط نمی‌توان آنها را دشمن قلمداد کرد.

ارسال نظر