|
|
کدخبر: ۲۰۱

وزیر ورزش ایران با حضور در کشور کره‌جنوبی قرارداد همکاری در زمینه تبادل تجربیات ورزشی با یکدیگر امضا خواهند کرد.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، خبرگزاری «یونهاپ» کره‌ جنوبی خبر داد کشورهای ایران و کره‌جنوبی به زودی تفاهمنامه همکاری در زمینه تبادل تجربیات ورزشی امضا خواهند کرد. مقامات رسمی اعلام کردند یو جین ریونگ، وزیر فرهنگ، ورزش و توریسم کره‌جنوبی با محمد عباسی، وزیر ورزش ایران فردا(چهارشنبه) تفاهنامه همکاری در زمینه برنامه‌های ورزشی با یکدیگر به امضا خواهند رساند.

طبق گفته وزیر فرهنگ، ورزش و توریسم کره‌جنوبی این تفاهمنامه شامل تبادل دو جانبه ورزشکاران، مربیان و کارشناسان ورزشی خواهد بود. این دو کشور همچنین در زمینه سازمان‌‌های ورزش‌های بین‌المللی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

یو جین ریونگ، وزیر فرهنگ، ورزش و توریسم کره‌جنوبی گفت: امیدواریم با امضای این تفاهمنامه زمنیه تبادل تجربیات ورزشی و همکاری بین دو کشور ایران و کره‌جنوبی بسط و گسترش یابد. همچنین امید داریم که هر دو کشور در زمینه فرهنگ و توریسم نیز با یکدیگر همکاری بیشتری داشته باسند.

وزیر ورزش کره افزود: پیش از این در سال‌ ۲۰۰۷ تفاهمنامه همکاری در زمینه ورزش بین دو کشور منعقد شده بود که این همکاری در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید. با امضای این تفاهمنامه کره جنوبی با ۲۹ کشور جهان قرارداد همکاری ورزشی خواهد داشت.

کشورهای کره‌جنوبی و ایران هر دو موفق شدند به رقابت‌های جام‌جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل راه یابند.

ارسال نظر