|
|
کدخبر: ۲۱۳۵

حجی‌زواره:

تکواندوکار وزن پنجم تیم ملی گفت: چند سال است که مدام در اردوهای تیم ملی هستم و می‌خواهم مدتی را از ورزش دور باشم تا زمانی که بازگشتم مثل گذشته آماده باشم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از فارس، بیست و یکمین دوره از مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در حالی از ۲۴ تیرماه به میزبانی مکزیک آغاز شده است که در دومین روز از این مسابقات مسعود حجی زواره کاپیتان تیم ملی ایران با شکست حریفانی از کشور کاستاریکا، ازبکستان و کوبا به مرحله بعدی مسابقات راه یافت. حجی زواره در چهارمین دیدار خود به مصاف نماینده روسیه رفت و در ثانیه های آخر با نتیجه پنج بر یک از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسعود حجی زواره در گفت وگو با خبرنگار اعزامی فارس به مکزیک در این‌باره اظهار داشت: برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۶ ماه به طور مداوم و شبانه روزی در اردوها حضور داشتم و تنها به تمرین فکر می‌کردم. همه کادر فنی شاهد هستند که من چطور تمرین می‌کردم، اما گویا تقدیر چیز دیگری می‌خواست.

وی افزود: در وزن پنجم همه بهترین‌های دنیا حضور داشتند. مارک لوپز قهرمان چندین دوره از مسابقات جهانی است که مقابل نماینده کوبا شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد، اما من نماینده کوبا را شکست دادم.

کاپیتان تیم ملی در ادامه گفت: متاسفانه در روز بازی نتوانستم از لحاظ روحی خودم را به شرایط خوبی برسانم و در پایان مقابل نماینده روسیه شکست خوردم. تنها این را می‌توانم بگوییم که شرمنده خانواده، کادرفنی و مردم شدم. من نزدیک پنج سال است که در اردوها حضور دارم و در این مدت با تیم ملی به مسابقات مختلفی اعزام شده‌ام و همیشه یا مدال طلا و یا اینکه با نقره به ایران بازگشته‌ام، اما متاسفم از اینکه در این دوره از مسابقات دستانم خالی ماند.

حجی زواره در مورد شکست مقابل نماینده روسیه خاطر نشان کرد: در چهارمین مرحله مقابل نماینده روسیه تا ثانیه های آخر بازی با نتیجه یک بر یک در حال به پایان رسیدن بود که متاسفانه در چند ثانیه آخر حریفم از فرصت استفاده کرد و با یک ضربه سر سه امتیاز از من رفت و مقابل او شکست خوردم. البته دلیل اتفاقی که برایم رخ داد را نمی‌دانم که آیا به خاطر استرس بود یا اینکه از لحاظ روحی و روانی نتوانسته بودم خودم را آماده کنم.

وی در مورد برنامه‌های خود پس از بازگشت به ایران گفت: پس از بازگشت می‌خواهم مدتی را استراحت کنم و در واقع مدتی دور از ورزش باشم. قول می‌دهم پس از بازگشتم دوباره همان مسعود گذشته باشم. البته مسابقات جام جهانی، هنرهای رزمی، قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی را در پیش رو داریم که حتما تلاش می‌کنم تا در مسابقات پیش رو این اتفاق تلخ را جبران کنم.

کاپیتان تیم ملی با بیان اینکه همه مسئولیت شکست در مسابقات قهرمانی جهان را برعهده می‌گیرد گفت: شاید برخی ها از کادر فنی پس از بازگشت به ایران انتقاد کنند، اما باید بگویم که همه مسئولیت باخت در مکزیک برعهده خودم است و اصلا کادر فنی در شکست من دخیل نیستند چرا که خودم نتوانستم از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی را مهیا کنم. البته منتقدان باید بدانند که حضور در مسابقات قهرمانی جهان کار بسیار دشواری است و همیشه بهترین های دنیا در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. ان‌شا‌ءالله در آینده همه چیز را جبران می‌کنم.

ارسال نظر