|
|
کدخبر: ۲۸۳۵۷

در آستانه شروع مسابقات جهانی قزاقستان؛

فدراسیون بین المللی وزنه برداری با اعلام اسامی ۲ وزنه بردار دوپینگی ایران، به صورت رسمی اعلام کرد هردوی این وزنه برداران برای ۲ سال محروم شدند.

به گزارشامیدبه نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر مونیکا اونگار مسئول بخش حقوقی فدراسیون بین المللی وزنه برداری اعلام کرد یاسین باقری و سهراب مرادی ۲ وزنه بردار ایرانی هستند که تست دوپینگشان مثبت اعلام شده و هر ۲ برای ۲ سال از حضور در رقابت های جهانی محروم شده اند.

مسئول بخش حقوقی فدراسیون وزنه برداری خاطر نشان کرد: این نمونه ها در رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان گرفته شده است و در تست یاسین باقری ماده آنابولیک استروئید و در تست سهراب مرادی ماده متانون یافت شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون ملی ایران درخواست آنالیز نمونه دوم را داده است یا خیر، ادامه داد: ما به فدراسیون اعلام کردیم که آیا می خواهید نمونه دوم آنالیز شود که آنها جوابی به ما ندادند. بنابراین دوپینگ آنها مثبت اعلام شده و هر ۲ به مدت ۲ سال از حضور در رقابت های ورزشی محروم شده اند. البته هنوز یک سری دیگر از نمونه ها پروسه خود را می گذرانند که ممکن است ورزشکاران دیگری نیز محروم شوند.

ارسال نظر