|
|
کدخبر: ۲۸۶۶

عباسی در آخرین روز کاری‌اش اعلام کرد:

وزیر ورزش و جوانان تغییرات انجام شده در زمان خود در این وزارتخانه را موفق‌آمیز دانست.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمد عباسی که در ضیافت افطاری که در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران عرصه رسانه های مکتوب و دیداری و شنیداری برگزار شد، با اشاره به موفقت‌های ورزش در زمان حضورش در این وزارتخانه گفت: در تغییرات انجام شده در وزارت ورزش و تغییر روسای فدراسیون‌ها موفق بودیم و اگر فرصت بود به خوبی این مورد ثابت می‌شد چراکه خیلی از مسائل فساد انگیز بود و افراد باید به سبب آن موضوع مجرم شناخته می‌شدند.

وی در پاسخ به این سئوال که چه کارهای را طی زمان حضور خود در وزارت ورزش و جوانان انجام نداده است؟ خاطرنشان کرد: کارهای مانده‌ زیادی وجود دارد. حدود ۲۰ ماه، زمانی نیست که بگویم انسان قدرتی دارد که می‌تواند تمامی امور و کارها را انجام بدهد. حدود ۳ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام ورزشی داریم که باید تکمیل شود که البته اعتبار آن را باید مجلس تصویب کند.

عباسی ادامه داد: خیلی از نقاط روستایی و محروم از امکانات ورزشی محروم هستند. بسیاری از زیرساخت‌ها باید انجام شود. اینکه چه کسی می‌ر‌ود یا چه کسی می‌آید موضوع زیاد مهمی نیست، بلکه آن‌چیزی که از اهمیت بالایی برخودار بوده شکل گرفتن زیرساخت‌ها است.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که چه افرادی از شما در این مدت ناراحت بودند؟ گفت: بالاخره ممکن است خیلی از افراد در این فاصله کمی که جابه‌جا می‌شوند، ناراحت باشند.

" آیا در تغییر فدراسیون‌ها موفق ظاهر شدید؟ " وی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: بله در این مورد موفق بودیم و اگر فرصت بود به خوبی این مورد ثابت می‌شد. خیلی از مسائل فساد انگیز بود و افراد باید به سبب آن موضوع مجرم شناخته می‌شدند. ما برای فضای پاک ورزش از آنها جلوگیری کردیم. نمی‌گویم تمام این ۴-۵ نفر بدین صورت بودند. رسانه‌ها باید دقت بیشتری به خرج بدهند. عده‌ای انسان‌های آبرومند و با وقاری بودند و زحمات زیادی کشیدند اما در خلال تمامی این مسائل ممکن است موضوعاتی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ورزش باید فرهنگی و معنوی باشد. بعضی از مسائل نیاز به یک توجه زیرساختی درونی لازم دارد و باید عمق آن را شکافت. ما تمام این مسائل را دیدیم و اصلا پشیمان هم نیستیم.

وزیر ورزش در خصوص اینکه چرا انتخابات کمیته ملی المپیک پس از حدود ۱۰ ماه هنوز برگزار نشده، گفت: ما انتخابات کمیته ملی المپیک را کش ندادیم. این صحبت باز هم جزو همان حرف‌های دوستان شماست. من بارها اعلام کردم که اعضای محترم کمیته ملی المپیک خطا کردند. خلاف قانون عمل کردند و ما برای مدارا کردن و همچنین آرامش در فضای کشور خودمان را کنار کشیدیم. کار خطایی انجام شد و هیچ دلیلی هم نداشت. انشاالله آقایان پاسخ خواهند داد.

وی در خصوص توصیه‌های خود به وزیر ورزش جدید، تصریح کرد: یک برنامه راهبردی ۵ ساله جامع و علمی نوشته شده است. زیرساخت‌های ورزشی باید تکمیل شود. در بعضی از مناطق زیرساخت‌های ورزشی وجود ندارد. مسائل فرهنگی باید به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد. البته مسائل دیگری هم هست که به صورت حضوری با ایشان در میان می‌گذاریم.

عباسی درباره قطعی شدن حضور سلطانی‌فر در راس ورزش کشور، گفت: حضور ایشان معلوم نیست و قطعی نشده است. اجازه دهید وزیر به طور رسمی معرفی شود.

وزیر ورزش و جوانان در عین حال با اشاره به موفقیت های سترگ بدست آمده در عرصه رقابت های جهانی و المپیک، افزود: بی‌شک این موفقیت ها و پیروزیها در تاریخ ورزش ایران ثبت خواهد شد و ما نیز بعنوان خدمتگزاری کوچک مفتخریم که در روند توسعه ورزش سهیم بوده ایم.

وی همچنین با تاکید بر نقش رسانه ها در توسعه ورزش، برای خانواده رسانه ای کشور در عرصه های مختلف آرزوی موفقیت و بهروزی کرد و گفت: ان شاءالله با همراهی جامعه رسانه ای کشور، این موفقیت ها در آینده نیز برای ورزش استمرار داشته باشد تا مردم خوب ایران عزیز همواره به قهرمانان و ورزشکاران افتخارآفرین خود بالیده و احساس غرور کنند.

ارسال نظر

پربیننده ترین