|
|
کدخبر: ۳۷۳۸

آزادکاران وزن‌ ۶۰ و ۸۴ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، دو مدال جهانی دیگر برای ایران به ارمغان آوردند

به گزارشامیددر ادامه مسابقات روز دوم چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت ۱۵:۳۰ امروز در ورزشگاه «پاپ لازلو» بوداپست مجارستان آغاز شده است، مسعود اسماعیل‌پور آزادکار وزن‌ ۶۰ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی مقابل حریف ارمنی مدال برنز را بر گردن آویخت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۳۹ کشتی‌گیر حضور دارند، مسعود اسماعیل‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم حاجی علی‌‌اف از آذربایجان را با نتیجه ۹ بر هفت(ضربه فنی) شکست داد.

وی در دور دوم نیز در کمتر از سه دقیقه با نتیجه هشت بر صفر بینکوفسکی از لهستان را شکست داد و جواز حضور در یک‌چهارم نهایی را کسب کرد.

اسماعیل‌پور در دور سوم با نتیجه ۹ بر هشت مقابل ریس هامفری از آمریکا به برتری دست یافت و جواز حضور در نیمه‌نهایی را کسب کرد، اما در این مرحله در همان تایم اول با نتیجه هشت بر صفر مغلوب بخان گوی‌گریف از روسیه شد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد.

اسماعیل‌پور در دیدار رده‌بندی با نتیجه هفت بر صفر مقابل آرتور آراکلیان از ارمنستان به پیروزی رسید و مدال برنز را بر گردن آویخت.

احسان لشگری و تیموراز ناسکیدا فریف از اسپانیا دیدار رده بندی وزن ۸۴ کیلوگرم مسابقات جهانی کشتی آزاد را برگزار کردند که لشگری با پیروزی ۶ بر ۴ مدال برنز جهان را تصاحب کرد تا تعداد مدالهای ایران در مسابقات جهانی بوداپست به عدد چهار برسد.

در سه دقیقه اول لشگری حریف را به بیرون تشک بردو یک امتیاز پیش افتاد اما در ادامه در خاک فریف نشست تا یک امتیاز عقب بیفتد. در ۳۰ ثانیه پایانی وقت اول لشگریبا یک پیش انداز دو امتیاز مهم گرفت و وقت اول را ۳ بر ۲ برد.

در سه دقیقه دوم فریف یک بار دیگر لشگری را در خاک نشاند و ۴ بر ۳ پیش افتاد اما لشگری با یک دوخم جبران کرد و در دقیقه آخر باز هم حریف را به بیرون از تشک برد و نتیجه را ۶ بر ۴ کرد تا مدال برنز المپیکش را این بار در مسابقات قهرمانی جهان تکرار کند.

لشگری که قرعه بسیار دشواری داشت، کودای ماگومداف از روسیه و داتو مارساگیشویلی(برنده مدال برنز المپیک) از گرجستان را از جدول رقابتها حذف کرد اما در مبارزه نفس گیر یک چهارم نهایی نتوانست از سد رینری سالاس کوبایی عبور کند.

لشگری در شانس مجدد هم زائوربک سوخیف دارنده دو مدال طلا و نقره جهان از ازبکستان را شکست داده بود. وی در دور اول هم حریف کلمبیایی را برده بود.

حسن رحیمی در ۵۵ کیلوگرم و رضا یزدانی در ۹۶ کیلوگرم دو مدال طلا را نصیب ایران کردند، مسعود اسماعیل پور در ۶۰ کیلوگرم برنز گرفت و احسان لشگری هم در ۸۴ کیلوگرم دومین مدال برنز ایران را بر گردن انداخته است.

دیگر مدال برنز ۸۴ کیلوگرم به استفان ورب از مجارستان رسید که توانست مراد گایداروف از بلاروس را مغلوب کند. این اولین مدال کشور میزبان بود.

فردا در روز پایانی رقابتها عزت الله اکبری در وزن ۷۴ کیلوگرم به میدان می‌رود. او جانشین صادق گودرزی دارنده چهار مدال جهان و المپیک شده است.

ارسال نظر