|
|
کدخبر: ۳۷۶

مالکی:

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد، محمد رویانیان مدیرعامل قانونی این باشگاه است.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، ‌ فداحسین مالکی در مراسم افتتاح آکادمی فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه آیا محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس است یا خیر، اظهار داشت: آقای رویانیان مدیرعامل قانونی پرسپولیس است و خواهد بود. اگر آقایان نظر دیگری دارند این بحثجدایی است. من با وزیر در این مورد صحبت کرده‌ام و باید ببینیم در نهایت چه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که چند روز مانده به پایان دولت آیا تغییر و تحولات در هیئت مدیره پرسپولیس جایز است، گفت: من در نامه‌ای که به وزیر ورزش نوشتم همین مسئله را تاکید کردم که تغییرات در این شرایط به مصلحت نیست و باید فعلا همین شرایط پیش برود.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره راه‌اندازی آکادمی فوتبال این باشگاه تصریح کرد: یک سال قبل مسئله‌ای را در هیئت مدیره مطرح کردم، مبنی بر اینکه چطور باشگاه‌های بزرگ دنیا همیشه در خط موفقیت و توفیق هستند. اولین پاسخی که دریافت کردم این بود که آنها استراتژی تعریف شده‌ای دارند و روی طرح‌های زیربنایی و علمی کار می‌کنند. هر باشگاهی که می‌خواهد به موفقیت برسد نیازمند استراتژی است که این موارد در صورتی تحقق می‌یابد که آرامش در باشگاه‌ها باشد اگر اینطور باشد می‌توانیم تمام طرح‌ها را اجرا کنیم.

مالکی ادامه داد: در تمام باشگاه‌های بزرگ مانند رئال مادرید، بایرن مونیخ و بارسلونا ثبات مدیریت وجود دارد و همین ثبات باعثمی‌شود آنها موفق شوند. شما ببینید در تیم‌های بزرگ دنیا بازیکنان زیادی جابه‌جا می‌شود و اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد اما در ایران وقتی یک بازیکن بین ۲ باشگاه جابه‌جا می‌شود کل باشگاه به هم می‌ریزد.

وی درباره اهداف آکادمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: وقتی خودمان استعدادیابی کنیم و یک بازیکن را از نوجوانی به تیم بزرگسالان برسانیم دیگر پول جایگزین تعصب و عرق نمی‌شود. در فوتبال ما هستند بازیکنانی که می‌گویند عاشق پرسپولیس هستند اما با یک پیشنهاد بیشتر که اخلاقی هم نیست تمام تعهدات را زیرپا می‌گذارند.

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس با یادآوری اینکه در گذشته از ۱۱ بازیکن تیم ملی ۷ یا ۸ نفر را پرسپولیس تامین می‌کرد، افزود: ما با برنامه‌هایی که داریم اجازه نمی‌دهیم پول جایگزین تعصب شود.

مالکی ضمن اشاره به این موضوع که خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد، گفت: برای خصوصی‌سازی باید مکانیسم آن را طراحی کنیم و با توجه به این مکانیسم برنامه‌های‌مان را اجرایی کنیم. البته باید برای اجرای این برنامه‌ها زمان و آرامش باشد.

وی تصریح کرد: ما باید از تجربه تلخ چند روز گذشته استفاده کنیم و اجازه ندهیم که باشگاه در کوچک‌ترین مورد وارد تنش شود. ما بخواهیم یا نخواهیم در دایره رقابت قرار داریم اما مسئله ثابت شده این است که هر وقت دست به دست هم دادیم به موفقیت رسیده‌ایم و هر وقت هم غیر از این بوده ناکام بوده‌ایم.

ارسال نظر