|
|
کدخبر: ۳۸۰۷

سپاهان در هفته دهم لیگ برتر فوتبال با ۲ گل پرسپولیس را شکست داد.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم در ادامه دیدارهای هفته دهم لیگ برتر فوتبال کشور سپاهان و پرسپولیس از ساعت ۲۰ در ورزشگاه فولادشهر به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر سپاهان پایان یافت. بازی با حملات برق آسای سپاهان آغاز شد و در صحنه‌ای بحثبرانگیز محسن قهرمانی خطای میثم حسینی را در محوطه جریمه پرسپولیس اعلام و این بازیکن را اخراج کرد. پنالتی را هادی عقیلی تبدیل به گل کرد اما قهرمانی دستور تکرار پنالتی را داد که توپ تکراری را هم عقیلی وارد دروازه کرد و در دقیقه ۶ سپاهان را با یک گل پیش انداخت.

با این گل، بازی با سرعت پیگیری شد و شوت ابراهیمی که با اختلافی اندک از کنار دروازه پرسپولیس بیرون رفت، نشان داد که سپاهان برای برتری در این دیدار اشتهای زیادی دارد. ابراهیمی در نیمه نخست کارت زرد هم دریافت کرد.

در ادامه بازی دو تیم با حملات همراه با عجله، پاس‌های اشتباه و بازی خشن همراه بود. ضربه اروین بولکو در این نیمه واکنش نیلسون را به همراه داشت و بعد از آن هم ضربه سر امید ابراهیمی از بالای دروازه بیرون رفت. فشار حملات پرسپولیس در دقایق پایانی بازی بی نتیجه ماند تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر سپاهان خاتمه یابد.

نیمه دوم هم با حملات سپاهان آغاز شد و ضربه غلامی از بالای دروازه پرسپولیس بیرون رفت. در این نیمه پرسپولیس از یک سو با حضور نورمحمدی به دنبال استحکام خط دفاعی بود و با آمدن یونس شاکری امید به باز کردن دروازه سپاهان داشت اما در نیمه دوم ابتکار عمل در دست سپاهان بود و واکنش‌های نیلسون که در یک صحنه هم با لغزش او همراه بود و توپ به شانه این بازیکن برخورد کرد، دروازه پرسپولیس را حفظ کرد. آمدن هادی نوروزی هم تغییر چندانی در روند بازی پرسپولیس ایجاد نکرد.

به غیر از اشتباه محسن بنگر که با تصور قطع شدن جریان بازی، توپ را به جهان عالیان سپرد و این بازیکن فرصت گلزنی را از دست داد و مورد اعتراض بازیکنان پرسپولیس قرار گرفت، دیگر موقعیت خوب سپاهان را حسین پاپی مقابل دروازه پرسپولیس به بیرون زد اما در دقایق پایانی فرار یونس شاکری و عبور او از رحمان احمدی هم بی نتیجه ماند و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در نهایت جهان عالیان در دقیقه ۴ وقت های اضافه گل دوم سپاهان را بر روی یک ضد حمله به ثمر رساند و این دیدار با برتری ۲ بر صفر سپاهان خاتمه یافت تا شاگردان کرانچار با ۱۸ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به نفت در رده دوم جدول قرار بگیرند و پرسپولیس ۱۷ امتیازی به رده چهارم نزول کند.

نتایج سایر دیدارهای هفته دهم در روز جمعه بدین شرح است:

فولاد ۴ - سایپا یک

گل‌ها: لوسیانو پریرا(۴۵ - پنالتی)، بختیار رحمانی(۵۵)، اسماعیل شریفات(۶۶) و سروش رفیعی(۷۲) برای فولاد و سجاد شهباززاده(۴) برای سایپا

داماش گیلان یک - تراکتورسازی تبریز صفر

گل: امین متوسل زاده(۷۴)

نفت صفر - ملوان صفر

فجر سپاسی ۲ - استقلال خوزستان یک

گل‌ها: جابر انصاری(۳۸) و محمد حیدری(۷۸) برای فجر، میلاد میداوودی(۱۵) برای استقلال

صبای قم ۲ - راه آهن سورینت یک

گل‌ها: رضا عنایتی(۴۸ و ۶۳) برای صبا و رضا خالقی فر(۲۱) برای راه آهن

ارسال نظر