|
|
کدخبر: ۷۴۳۶۳

رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با اشاره به اظهارات علی دایی که گفته بود آرای این کمیته سلیقه ای است و مدارکی دارد که رو می کند، افزود: این حرف تهدید است.

به گزارشامیدبه نقل از ایرنا، علیرضا صالحی افزود: ما بین پرونده های مالی و انضباطی فرق می گذاریم. ضمن این که دایی درباره پرونده قلعه نویی سخن گفته که ارتباطی با دفاعیاتش ندارد.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال میهمان برنامه نود بود تا درباره مسائل مربوط به حکم محرومیت ۲ جلسه ای علی دایی بپردازد. البته غلامرضا رفیعی نیز به عنوان حقوقدان در این برنامه حضور داشت.

رفیعی نیز گفت: محمود یاوری پس از یک بازی گفت که داور عدالت را رعایت نکرده و دایی هم گفته بود که داور طرف تیم حریف غش کرده بود؛ هر دو یک معنی می دهند.

وی ادامه داد: نمی گویم که واژه غش کردن درست است اما مربیان کجا باید حرفشان را بزنند. خود صالحی در تلویزیون از لفظ رشوه استفاده کرد. رای کمیته انضباطی که دایی دو جلسه محروم شد یک اشتباه بزرگ داشت و استیناف هم آن را تشدید کرد.

صالحی در مقام پاسخگویی گفت: حرف های دایی مانند حرف های یاوری نبود. در آیین نامه انضباطی فوتبال برخلاف آیین دادگستری کیفری، کمیته استیناف می تواند رای کمیته انضباطی را تشدید کند. ضمن این که ما حکم را تشدید نکردیم بلکه اصلاح کردیم.

رفیعی گفت: دایی را به خاطر اظهارنظر خلاف واقع محروم کرده اند؛ مگر حکم پرونده قهرمانی مشخص شده که این حکم صادر شده؟

در ادامه برنامه نود دیشب، علی دایی مهمان تلفنی برنامه شد و گفت: من درباره پرونده دیگران دخالتی نکردم اما اگر قرار است که کسی درباره پرونده دیگران نظری ندهد چرا آقای عباس موسوی درباره پرونده من نظر داد و بعد هم عضو کمیته استیناف شد. صالحی چند بار به من توهین کرده است. او مدعی است که حرف من درباره قهرمانی یعنی من گفته ام که او رشوه گرفته است! در حالی که از حرفم چنین استنباطی نمی شد و توضیح دادم که چرا آن حرف را زده ام.

دایی افزود: عباس موسوی امشب(دوشنبه) در مصاحبه ای مرا تهدید کرده است. موسوی و صالحی به صرف این که قاضی هستند حق ندارند به من توهین کنند. یقینا حق شکایت از آنها برای من محفوظ است. چرا کمیته استیناف رای پرونده ای را که در آن دنبال حق و حقوقم بودم شش ماه طول داد ولی این جا ظرف دو ماه رای داد.

در ادامه برنامه نود سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب آهن نیز میهمان تلفنی بود. او تاکید کرد که دلیل جدایی لوکا بوناچیچ از این تیم، مشکل کلیه این مربی بوده و دلیل دیگری نداشته است.

فردوسی پور طبق عادت مالوف خود از آذری اجازه خواست که قانع نشود! مدیرعامل ذوب آهن هم گفت که قصدش این نیست که او را قانع کند.

*** مقایسه لیگ برتر با لیگ های اروپایی

در برنامه نود دیشب تاریخ اتمام لیگ های اروپایی با لیگ برتر ایران مقایسه شد که نشان می داد تمام لیگ های اروپایی حدود یک ماه بعد از لیگ برتر ایران به پایان می رسند. فردوسی پور از این موضوع به عنوان یک نکته مثبت در برنامه ریزی لیگ یاد کرد.

*** نخستین حضور آریا هاسه گاوا در نود

کارلوس کی روش اعلام کرده که به دنبال یک بازیکن دورگه جدید برای تیم ملی است. این بازیکن در لیگ ژاپن بازی می کند و آریا جاسورو هاسه گاوا نام دارد.

به همین منظور در برنامه نود آیتمی درباره این بازیکن پخش شد تا فوتبالدوستان ایرانی با او آشنا شوند.

*** اتهام جدید علیه یک داور لیگ برتری

اکبر ایرانمنش، مدیرعامل باشگاه مس به هنگام بررسی عملکرد تیم داوری دیدار تیمش برابر پرسپولیس روی خط برنامه آمد و گفت که داور بازی اصفهانی بوده و هوای تیم شهرش(ذوب آهن) را داشته و کاری کرده که مس در جدول پایین برود.

خداداد افشاریان که به عنوان کارشناس داوری در برنامه حاضر بود بلافاصله با انتقاد شدید از ایرانمنش گفت: آقای صالحی داوری است که در فوتبال ایران زحمت می کشد و به هیچ وجه به خاطر یک تیم آبروی کاری اش را نمی برد.

پرویز مظلومی هم در ادامه روی خط آمد اما وقتی فردوسی پور گفت که گفت و گوی کوتاهی با او خواهد داشت، گفت: اگر قرار است کوتاه حرف بزنم بهتر است قطع کنم.

وی در ادامه گفت: داور هر کاری خواست کرد و من هم با احترام با او صحبت کردم. بازیکنانم پس از پنالتی ناآرام بودند و من خواستم آنها را آرام کنم. ما در شهر خودمان دقیقه دو گل ناحق خوردیم. بعد هم علیه ما پنالتی گرفتند و ما اخراج کردند. تیم ما ته جدولی است و یک امتیاز هم برای ما یک امتیاز است.

مظلومی گفت: محترمانه ترین اعتراض را من انجام دادم. الفاظ خیلی بدی علیه من استفاده شد و من برابر هتاکی آنها بهترین کار را کردم که عدد چهار را نشان دادم.

ارسال نظر