|
|
کدخبر: ۱۴۸۴۶۴

سوییسی ها از یکی از ضعیف ترین گروه ها به راحتی به جام جهانی صعود کردند

به گزارشخبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،تیم ملی فوتبال سوییس در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در گروه E اروپا و در بین تیم های ایسلند، اسلوانی، نروژ، آلبانی و قبرسی قرار گرفت و توانست به عنوان تیم صدر نشین گروه خود به برزیل صعود کند سوییسی ها با ۱۰ بازی که به صورت رفت و برگشت با سایر تیم های گروه خود انجام داد توانست به ۷ برد و ۳ تساوی دست یابد در این ۱۰ بازی ۱۷ گل وارد دروازه حریفان کرد و در مقابل ۶ گل از آنان دریافت نمود و با تفاضل گل ۱۱، به امتیاز ۲۴ رسید و صدرنشین گروه E شد.

سوییسی ها در یکی از دیدارهای حساس خود که برای صعود به جام جهانی تنها به یک تساوی نیاز داشت موفق شد با نتیجه ۲ بر یک آلبانی را شکست دهد و امتیازی بیشتر از آنچه که احتیاج داشت کسب کرده و به جام جهانی برزیل صعود کند.

" ژروان شقیری " و " میشل لانگ " برای سوییس در این دیدار گلزنی و " سالهی " تک گل آلبانی را به ثمر رساند.

گفتنی است که سوییسی ها رقابت های انتخابی جام جهانی را مقتدرانه شروع کردند و توانستند به عنوان صدر نشین مسافر برزیل شوند.

جدی ترین رقیب آنها ایسلند و نروژ بودند که برابر سوییس حرفی برای گفتن نداشتند.

شاگردان " اوتمار هیتسفلد " توانستند از یکی از ضعیف ترین گروه های انتخابی جام جهانی نهایت استفاده را بکنند و خیلی راحت راهی برزیل شوند البته نباید از استعدادهای تازه فوتبال سوییس از جمله " ژروان شیقری " و " والنتین استوکر " به سادگی گذشت.

کاروان سوییسی ها در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ را در اوتمار هیندفلد مربیگری می کند و بسیاری " ژروان شیقری " بازکین تیم بایرن مونیخ را ستاره تیم فوتبال سوییس می دانند این تیم تاکنون ۹ بار در جام جهانی حضور داشته است که بهترین عنوانی که در این ۹ دوره به دست آور صعود به مرحله یک چهارم نهایی است که در سالهای ۱۹۳۴و ۱۹۳۸ و ۱۹۵۴ برای این رقم خورده است.

بعد از صعود ۳۲ تیم به جام جهانی و قرعه کشی تیم ها سوییس در گروه E و در بین تیم ای " کوادور "، " فرانسه " و " هندوارس " جای گرفته است.

انتهای پیام /


ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار