|
|
کدخبر: ۱۱۳۰۲۱

رییس پلیس راه استان قم گفت: رانندگانی که با سرعت غیرمجاز تردد کنند، در این دوربین ها ثبت و خودروی آنها به پارکینگ منتقل می شود.

به گزارشامیدبه نقل از ایرنا، سرهنگ اردشیر جمشیدی راد با اعلام این خبر اظهار داشت:رانندگانیکه با سرعت غیر مجاز تردد کنند ۷۲ ساعت خودروی آنها در پارکینگ توقیف می شود که علاوه بر گرفتن تست روانسنجی، باید در کلاس های آموزشی نیز شرکت کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه متوسط زمان حرکت توسط دوربین ها محاسبه می شود، چنانچه راننده ای تنها در زمان عبور از کنار دوربین ها با سرعت مجاز حرکت کند با توجه به اینکه سرعت متوسط در فواصل بین این دوربین ها محاسبه می شود، رانندگانی که بالاتر از سرعت مجاز تردد کنند شناسایی و خودروی آنها اعمال قانون می شود.

رییس پلیس راه استان قم گفت: رعایت فاصله طولی توسط دوربین ها رصد و چنانچه خودرویی کمتر از دو ثانیه فاصله طولی را رعایت نکرده باشد مشمول اعمال قانون خواهد شد.

جمشیدی راد در ادامه با بیان ممنوعیت ترددموتورسیکلتدر آزاد راه ها تاکید کرد: چنانچه در این رابطه تخلفی صورت گیرد موتورسیکلت به پارکینگ دلالت و در صورت بروز تصادفی که یکی از طرفین حادثه این وسیله نقلیه باشد به علت نقض ماده ۴ قانون ایمنی راه ها، مقصر شناخته می شود.

ارسال نظر