|
|
کدخبر: ۱۲۳۰۵۵

شش روز از اسارت پنج سرباز مرزبانی در دستان گروهک شیطان می گذرد و تلاشها برای آزادی این افراد هنوز راه به جایی نبرده است.

به گزارشامیدبه نقل از مهر،غروب روز هجدهم بهمن ماه امسال پنج سرباز دیده بان کشور در مرز جکیگور استان سیستان و بلوچستان ناگهان مفقود شدند. این تنها خبر کوتاهی بود که روز بعد از سوینیروی انتظامیاعلام شد. هنوز ساعتی از اعلام خبر نگذشته بود که یک منبع آگاه به مهر اعلام کرد گروهک جیش العدل این افراد را ربوده و به پاکستان منتقل کرده است. در همین حال تلاشهای خبرنگار مهر برای تایید این خبر از سوی مسئولان نیروی انتظامی و فرماندهی مرزبانی بی نتیجه ماند و هیچ مسئولی حاضر به پاسخگویی در این باره نشد.

امیدواری به تکرار نشدن خاطره تلخ سال ۸۷

خرداد سال ۸۷ بود که خبری مشابه منتشر شد. آن زمان افراد " عبدالمالک ریگی " ۱۶ نفر از کارکنان ناجا، شامل پنج نفر کادر و ۱۱ سرباز وظیفه را ربودند و به پاکستان بردند. مسئولان با وزارت خارجه پاکستان رایزنی کردند. هیئتی را فرستادند تا رایزنی کنند شاید سربازان گروگان گرفته شده زنده بازگردند. گفتند که جای پنهان شدن گروگان گیرها را تا حدودی شناسایی کرده اند و به دولت پاکستان داده اند اما پس از گذشت ۶ ماه به صورت رسمی اعلام شد که تمام گروگانها کشته شده اند.

این بار نه جندالشیطانی وجود دارد و نه عبدالمالک ریگی، ۴۸ ساعت پس از ربودن سربازان وطن، گروهک جندالشیطان که ریاست آن را صلاح الدین فاروقی بر عهده دارد با انتشار عکسهای این سربازان از ربایش آنها خبر داد. این گروهک که پس از انهدام جندالشیطان توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) درشرق کشور فعال و سپس به پاکستان متواری شده است چندی قبل هم در سراوان ۱۴ مرزبان غیور و بی گناه را به شهادت رساند.

سربازان بی گناه در چنگال شیطان

پنجمرزبانغیور که همگی از جوانان مشهد هستند همچنان چشم انتظار اقدام فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی برای آزادیشان هستند. جوانانی که مادرانشان ۶ روز است چشم برهم نگذاشته و با دعاو صلوات آزروزهایی که برای فرزندانشان را دشتند مرور می کنند. آرزوهایی که این پنج جوان هر کدام در سر می پروراندند تا چند ماه دیگر پس از پیان خدمت و برگشت به موطن انجام دهند. سربازانی که در دل سیاه شب از مرزها دفاع می کردند و فکر نمی کردند با ربوده شدن توسط نیروهای شیطان بی گناه در چنگال اهریمن گرفتار شوند.

باز هم وزارت امور خارجه

سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در اولین واکنش با اعلام اینکه ربایش این سربازان را پیگیری می کند، گفت: با وزارت امور خارجه در این باره همکاری می کنیم و موضوع را از طریق این وزارتخانه و دولت پاکستان پیگیری می کنیم. دولت پاکستان باید جوابگوی باز بودن مرزها و استقرار اشرار در مرزهایش باشد.

با این حال سخنان فرمانده نیروی انتظامی خاطرات تلخ سال ۸۷ را تکرار می کند. موضوعی که قرار بود از طریق روابط دیپلماتیک برطرف شود اما در انتها با مرگ دلخراش ۱۶ نیروی پلیس به پایان رسید و دل میلیون ها ایرانی را به درد آورد.

کمپین حمایت از آزادی سربازان ایرانی

در حالی که ۶ روز از اسارت جوانان مرزبان در چنگال گروهک تروریستی شیطان می گذرد و مسئولان پلیس همچنان در حال طی کردن بوروکراسی اداری و دیپلماتیک برای سربازان مرزبانی هستند، جوانان دیگر با راه اندازی کمپین آزادی سربازان مرزبانی در صفحات اجتماعی از جمله فیسبوک فعالیت رسانه ای را برای آزادی این پنج نفر آغاز کرده اند. کمپینی که به سرعت فراگیر شده و بیش از یک میلیون نفر تا به حال به آن پیوسته و خواستار آزادی مرزبانان شدند.

یکی از اعضای این کمپین در مطلبی نوشته است: حالا نه ریگی هست نه جندالشیطانی، اماگروهی به نام " جیش العدل " پنج سرباز را در مرز ربوده و هیچ کس هیچ گناهی ندارد!… این عکس را که می بینم به گذشته باز می گردم آن روزها که ما از مسئولان می پرسیدیم برای رهایی شان چه کاری می توان کرد؟ اما کاری از دست کسی بر نیامد… این خبرها و این عکس تکراری است و احساس روزهای بد بازگشته. آن روزها هم تصاویری منتشر شده بود این روزها هم این عکس منتشر شده، نگاهش کنید. به تک تک این سربازها نگاه کنید… چهره هایشان حس عجیبی دارند انگار باور نمی کنند که چه اتفاقی افتاده. صورت هایشان پر از تنهایی و ناامیدی است… بیشتر از چند لحظه نمی توان به این عکس نگاه کرد، انگار مابقی لحظه هایشان را می بینی… هر چه می گردم که دلیلی بیاورم و بگویم که گناه خودشان بوده مرتکب بی احتیاطی شده اند اما راستش آنها تنها گناهشان این است که سرباز بودند آن هم در یکی از دورترین نقاط مرزی…

پاکستان بهشت تروریستها

با آغاز فعالیت گروهک تروریستی ریگی در اواسط دهه ۸۰ نام پاکستان به عنوان کشور پذیرای تروریست ها سر زبان ها افتاد. کشوری که هیچ کنترلی روی مرزهایش نداشت و همین امر باعثشد گروههای تروریستی به راحتی وارد ایران شده و دهها انسان بی گناه را قتل عامل کنند. البته با انهدام گروهک تروریستی جندالشیطان و افزایش کنترل مرز فعالیت های تروریستی به صفر نزدیک شده بود اما این بار گروهک جدیدی اقدام به انجام حرکات تروریستی کرده و قصد ضربه زدن به نیروی مدافع مرز را دارد. در همین حال تمامی اقدامات انجام شده برای فعالیت بیشتر پاکستان در مرزهایش هم بی نتیجه مانده است.

هنوز درخواستی مطرح نشده است

یک منبع آگاه در مورد آخرین وضعیت سربازان ربوده شده به مهر گفت: پیگر آزادی این سربازان هستیم. مذاکرات با دولت پاکستان نیز ادامه دارد و ملاقاتهای مرزی هر روز انجام می شود. گروهک تروریستی جیش العدل نیز درخواستی را برای آزادی مطرح نکرده است.

طاقت بیار رفیق

با گذشت ۶ روز خانواده و تمامی مردم ایران همچنان چشم انتظار آزادی پنج جوان وطن هستند. مردمی که همچنان برای آزادی آنها دعا می کنند و امیدوارند تلاشهای مسئولان منجر به آزادی مرزبانان شده تا دیگر خاطرات تلخ ۸۷ تکرار نشود.

ارسال نظر