|
|
کدخبر: ۱۲۴۹۲۱

یک زن کلاهبردار که با شگرد ویژه ای در یکی از امامزاده های کشور جیب زائران را خالی می کرد دستگیر شد.

به گزارشامیدبه نقل از مهر، ۱۶ نفر از زندانیان زندان مرکزی اصفهان که محکوم به اعدام بودند، به دلیل حفظقرآنبخشیده شدند. مراسم آزاد سازی این زندانیان به مناسبت ایام الله دهه فجر در زندان مرکزی با حضور رئیس زندان و دو هزار زندانی برگزار شد که در حاشیه این مراسم حکم اعدام ۱۶ نفر از زندانیان لغو و به حکم حبس ابد، تغییر یافت.

بر اساس این گزارش، ۵ نفر از این افراد را بانوان و مابقی آقایانی بودند که توانسته بودند با حضور در طرح ملی حافظان قرآن کریم، مبادرت به حفظ پنج جزء از قرآن کریم و بیشتر نمایند. طبق بخش نامه موجود در این حوزه، زندانیانی که مبادرت به حفظ قرآن نمایند در صورت بررسی کارشناسان، به حکم آنان تخفیف داده خواهد شد و می توانند از مجازات های سنگین همچون اعدام، حبس ابد رهایی یابند.

همچنین زنکلاهبرداریکه با سوء استفاده از احساسات و عواطف زائرین بقاع متبرکه، سوژه های خود را با شناسایی قبلی مورد اخاذی و شیادی قرار می داد با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لاهیجان و نیروی انتظامی این شهرستان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تحویل مقامات قضایی گردید.

شگرد این زن کلاهبردار که به گفته یکی از مالباختگان، از ارادت و عشق زائرین به امامزادگان سوء استفاده کرده و با استفاده از این حربه که(امامزاده او را خواب نما کرده و او را واسطه دریافت پول و جواهرات خواسته شده، قرار داده و اگر فردی نذور خواسته شده را ندهد، بزودی برای یکی از اعضای خانواده اش اتفاق ناگواری رخ می دهد) از طعمه های خود اخاذی می کرد.

این فرد کلاهبردار بلافاصله پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرده و جهت ادامه مراحل بازپرسی به مقامات قضائی معرفی شد. نامبرده خود را به دروغ متولی یکی از بقاع متبرکه شهرستان سیاهکل(بقعه لمش) معرفی می کرده است.

ارسال نظر