|
|
کدخبر: ۱۲۵۹۹۹

این طرح به ذیحساب و حسابدار احتیاجی ندارد. این موارد برداشت‌هایی است که افراد مختلف از یک سیاست مترقی اعلام می‌کنند.

به گزارشامیدبه نقل از تسنیم،علی اصغر فانیبا اشاره به اینکه در بحثفرهنگیان سیاست ما این است که شان و منزلت فرهنگیان بازگردد، اظهار داشت: برای اینکه این شان و منزلت برگردد و نتیجه بازگشت شان و منزلت در افزایش انگیزه معلمان و فرهنگیان موثر باشد باید اقداماتی را انجام دهیم بخشی از این اقدامات معیشتی است که کارهایی را در این زمینه شروع کرده‌ایم.

** ۱۷ رویکرد اقتصادی تدوین شده است


وی افزود: ‌بنده قبلا هم اعلام کردم که یک مشاور اقتصادی منصوب کرده‌ام و این مشاور اقتصادی ۱۷ رویکرد را اعلام کرده و این ۱۷ رویکرد هر کدام ممکن است چندین برنامه را شامل شود. در نظر داریم تا قبل از عید دستورالعمل‌ها را تهیه کنیم. در زمینه‌های معیشتی فرهنگیان اقداماتی را انجام می‌دهیم ولی ترجیح می‌دهیم در این زمینه مصاحبه نکنیم.

** جزئیاتی از سرانه‌ای کردن بودجه مدارس


وزیر آموزش و پرورش درخصوص سرانه‌ای کردن بودجه مدارس گفت: در رابطه با سرانه‌ای کردن بودجه مدارس شاهد بودیم که هر فردی برداشت شخصی خود را اعلام کرد در حالیکه ما در حال تدوین برنامه‌ای تحت عنوان بودجه ریزی مدرسه‌ای هستیم. دستورالعمل آن در حال نوشتن است و تا شب عید به نتیجه می‌رسد.

فانی ادامه داد: بودجه ریزی مدرسه‌ای که تا به امروز در آموزش و پرورش ایران سابقه نداشته الان بودجه ریزی منطقه‌ای، استانی و کشوری است. برای بودجه ریزی مدرسه‌ای هنوز اقدام قابل اعلامی انجام نشده است و در حال کار بر روی این موضوع هستیم و اگر به نتیجه برسیم دقیقا اعلام می‌کنیم که جزئیات این طرح چیست. آنچه که الان در نشریات نوشته می‌شود که قرار است در این طرح حقوق را مدیر مدرسه پرداخت کند، اینگونه نیست.

** بودجه ریزی مدرسه‌ای به ذیحساب و حسابدار نیاز ندارد


وی با اشاره به اینکه در بودجه ریزی مدرسه‌ای ممکن است مدیرمدرسهگواهی دهد این ۵ نفر در مدرسه ما کار کرده‌اند و آموزش و پرورش تا به حال که به این افراد حقوق پرداخت می‌کردی باز هم به این افراد حقوق پرداخت کن، ‌گفت: این طرح به ذیحساب و حسابدار احتیاجی ندارد. این موارد برداشت‌هایی است که افراد مختلف از یک سیاست مترقی اعلام می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ‌مدیر مدرسه باید بر منابعش مدیریت کند این موضوع قابل دفاع است. الان در برخی کشورهای دنیا مدرسه تمام تصمیمات را می‌گیرد، من نمی‌خواهم بگویم که ما هم مثل آنها شویم اما می‌توانیم یک گام به این موضوع نزدیک شویم که مدیر مدرسه بر منابع داخل مدرسه تسلط داشته باشد و بتواند مدیریت کند. البته پس از اینکه بودجه مدرسه‌ای تدوین شود پاسخ شفافی به سوالات و برداشت‌های شخصی افراد مختلف می‌دهم.

ارسال نظر