|
|
کدخبر: ۱۴۶۶۹۵

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از رایگان شدن فرانشیز مستمری بگیران در بخش دولتی در سال ۹۳ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی سازمانی اجتماعی و اقتصادی است و باید پاسخگوی افکار عمومی و شرکای اجتماعی خود باشد. بنده در طول تصدی خود در این سازمان سعی کردم به صورت سیستماتیک و متناوب در خدمت اهالی رسانه باشم و ارتباط فی مابین برقرار باشد.

وی ادامه داد: در این سازمان تعداد بیمه شدگان اصلی ۱۲ میلیون و ۸۰۰ و تعداد بیمه شدگان اصلی و تبعی ۳۴ میلیون نفر و حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مستمری بگیر و افراد تبعی آن ها هستند که به طور کلی بالغ بر ۳۸ میلیون نفر تحت پوشش این سازمان هستند. در بعد مستمری ها مستمری و درمان ارائه می شود و خدماتی مانند پروتز و پروتز کوتاه مدت نیز تا به حال ارائه شده است. درباره شاغلان نیز با ۸۱ بیمارستان و ۲۸۰ مرکز درمان سرپایی به عنوان بزرگ ترین خریدار خدمت هستیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: در ۶ ماه گذشته سعی کردیم سازمان را از حاشیه هایی که طی ۲ سال گذشته درگیر آن شده بود خارج کرده و در سطح معاونان و شرکت های وابسته به سازمان نیز تغییراتی ایجاد کنیم. ما سازمان را با حدود ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه تحویل گرفتیم و با این که هیئت امنا اجازه فروش اموال به ما را می داد خوشحالم که اعلام کنم که هیچ دارایی تا به حال فروخته نشده و خدمات نیز به تعویق نیفتاد.

نوربخش با اشاره به خدماتی که در طول ۶ ماه گذشته در این سازمان ارائه شده، افزود: تحت پوشش قرار گرفتن ۵۰ درصد از هزینه داروهای نازایی و برگرداندن قیمت ۱۸۰ قلم دارو به سال ۹۱ و رساندن فرانشیز بیماران سرطانی به ۱۰ درصد و پرداخت معوقات مراکز طرف قرارداد تا اول دی از جمله خدمات این سازمان بوده است؛ ضمن این که ذخیره احتیاطی برای ابتدای سال اندیشیده شده که تعادل منابع و مصارف انجام شود.

وی همچنین گفت: در بخش هایی که به دلیل کمبود منابع به خوبی انجام نشده بود با اتخاذ تدابیری این کارها انجام شد و نمونه آن بیمه شدن ۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی بود. همچنین تقسیط جرایم کارفرمایی از جمله دیگر خدمات ما بود و برای سال آینده حداقل حقوق مستمری بگیران به ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: رایگان شدن فرانشیز مستمری بگیران در بخش دولتی نیز از سال ۹۳ آغاز خواهد شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر