|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۴۰

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال گفت: با بهره برداری از آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی تمامی درخواستهای واصله از خارج کشور به ادارات محل صدور ارسال نمی شود و توسط اداره کل امور اسناد هویتی ایرانیان خارج از کشور انجام می شود.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، محسن کرمی بهره برداری از آرشیو الکترونیکی در سه خدمت عمده(نام، نام خانوادگی و هیئت حل اختلاف) و تهیه و ابلاغ دستورالعملهای مربوط، ایجاد و توسعه ایستگاه های دریافت درخواست کارت هوشمند ملی در ادارات و بخش غیر دولتی، بازنگری، اصلاح و طراحی گواهی ولادت، شناسنامه زیر ۱۵ سال، گواهی ولادت و فوت اتباع خارجی و چاپ آنها، تفویض اختیار در انتخاب و تغییر نام و نام خانوادگی به استانها را از مهمترین اقدامات سال ۹۲ دربخش اسناد هویتی عنوان کرد.

وی بازنگری و اصلاح اسناد ازدواج و طلاق ایرانیان خارج از کشور و انجام آزمایشی درخواستهای اسناد راکد ادارات کل و تشکیل کمیسیون رفع مغایرت با موافقت شورای عالی ثبت احوال که پس از ارزیابی به استانهای کشور تسری خواهد یافت را از مهمترین اقدامات در بخش امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال برشمرد.

کرمی همچنین ایجاد بانک نمونه امضاء و مهر مدیران فنی به منظور اعمال نظارت بهینه، پیاده سازی نقشه جانمائی دفاتر پیشخوان دولت با تهیه نرم افزار، اخذ اطلاعات از مراجع ذیربط و نهایتاً بهره برداری از آن، تهیه سامانه جامع نظارت بر دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال و اجرای آزمایشی در استان تهران، راه اندازی دفاترICT در روستاها و توسعه دفاتر پیشخوان را از فعالیتهای مهم در بخش پیشخوان خدمات ثبت احوال اعلام کرد.

معاون امور اسناد هویتی همچنین از تهیه شیوه نامه برگزاری همایش سادات در استانها و شهرستانها بمناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و ارسال آن به استانها خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر