|
|
کدخبر: ۱۴۶۸۱۰

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل تأمین اجتماعی با اشاره به پیش بینی ها درباره افزایش ۱۰ برابری سنوات بازنشستگان از برگزاری جلسه شورای عالی بیمه برای تصویب تعرفه های بخش خصوصی که فردا صورت می پذیرد خبر داد و گفت: ادغام بیمه ها مشکلی را حل نمی کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، تقی نوربخش در حاشیه دومین نشست خبری خود با اصحاب رسانه و در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره مقدار افزایش سنوات بازنشستگان اظهار داشت: پیش بینی ما برای افزایش ۱۰ برابری سنوات بازنشستگی است که فردا جلسه آن برگزار می شود و مصوبات مربوطه اعلام خواهد شد.
وی درباره پراختی های مستمری بگیران نیز عنوان کرد: ۵ فروردین سال آینده یک متمم در این زمینه خواهیم داشت.
نوربخش در ادامه درباره ارائه مجوز ها به کارگزاری ها و واگذاری ها عنوان کرد: در این زمینه عدم شفافیت حقوقی وجود دارد که شاید نتوانیم این واگذاری ها را به پیشخوان های دولت ارائه دهیم ولی رایزنی ها ادامه دارد تا این منع را برداریم.
*راه حل ادغام بیمه ها حلال مشکلات نیست
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره نظر خود درباره تجمیع بیمه ها نیز عنوان کرد: این مقوله دو بخش دارد یک بخش آن اجرایی است و بر این اساس ما زیرنظر وزارت رفاه تعریف می شویم و کار کار شناسی باید انجام شود، در بعد کار شناسی نیز قانونگذار طبق برنامه پنجم تکالیفی را از جمله خرید راهبردی، نحوه کارکرد پزشکان ارائه کرده است و در یک مورد هم عنوان شده که دولت می تواند و در تبصره ۴ قانون نیز تأمین اجتماعی را مستثنی قرار داده است.
نوربخش ادامه داد: بنده فکر نمی کنم هنوز هماهنگی های لازم در این باره به وجود آمده باشد و تفاوت دیدگاه ها را ملاحظه می کنیم بر این اساس راه حل ادغام حلال مشکلات نیست و باید پیش نیازهایی وجود دارد باید به آن تکالیف عمل شود که می توانم به اجرای پزشک خانواده و خرید راهبردی اشاره کنم و هرزمان این کار صورت پذیرفت تجمیع بیمه ها نیز امکان پذیر خواهد بود.
وی درباره اعتبارات حوزه سلامت به خصوص در تأمین اجتماعی عنوان کرد: در این زمینه ۳ هزار میلیارد تومان از طریق مالیات ارزش افزوده تخصیص یافته است که به حوزه سلامت اختصاص یابد که چگونگی پرداخت آن از طریق معاونت راهبردی رئیس جمهور تخصیص می یابد و یک رقم چهار و ۸۰۰میلیارد تومانی نیز از ناحیه تبصره ۲۱ قانون برای نظام سلامت تعریف شده است و در نهایت براساس گفته سخنگوی دولت یک رقم ۱۸۰۰ میلیاردتومانی نیز به حوزه سلامت در سال آینده اختصاص می یابد. بر این اساس با توجه به جهتگیری دولت برای ارتقای رفاه جامعه و ارقامی که برای حوزه سلامت پیش بینی شده است امیدواریم شاهد تحول نظام سلامت در سال ۹۳ باشیم.
نوربخش درباره آخرین وضعیت تعرفه ها نیز خاطرنشان کرد: تعرفه بخش خصوصی فردا تصمیم گیری بر روی آن صورت می پذیرد و درباره تعرفه دولتی نیز باید عنوان کنم که سرانه آن بیش از ۴۰ درصد برای سال ۹۳ افزایش یافته است.
انتهای پیام /

ارسال نظر