|
|
کدخبر: ۱۴۷۲۰۵

با فرض افزایش ۳۴ درصدی نرخ دیه۹۳؛

خبرگزاری تسنیم: با توافق مشترک شرکت های بیمه با قوه قضائیه برای افزایش ۳۴ درصدی نرخ دیه در سال آینده، برآوردها حاکی از افزایش حق بیمه شخص ثالثبدون تخفیف سنواتی برای پراید به ۸۲۱ هزار تومان و خودروهای ۴ سیلندر به ۹۵۵ هزار تومان است.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، طی روزهای گذشته از توافق شرکت های بیمه با قوه قضائیه برای افزایش بیش از ۳۰ درصدی نرخ دیه در سال آینده با خبر شدیم که بر این اساس احتمالاً نرخ دیه عادی در سال ۹۳ با افزایش ۳۴ درصدی، از رقم ۱۱۴ میلیون فعلی به ۱۵۲ میلیون تومان خواهد رسید.

همچنین در صورت چنین افزایشی، نرخ دیه در ماه های حرام از میزان ۱۵۲ میلیون تومان فعلی به ۲۰۴ میلیون می رسد.

با فرض افزایش نرخ دیه در سال آینده بطور حتم شرکت های بیمه باید تغییراتی را در حق بیمه شخص ثالثاعمال کنند که در این حالت بررسی های خبرنگار ما نشان می دهد که حق بیمه اجباری شخص ثالثبه اضافه حوادثراننده بدون تخفیف سنواتی برای خودروی پراید در سال آینده ۸۲۱ هزار تومان خواهد شد.

همچنین حق بیمه شخص ثالثبه اضافه حوادثراننده بدون تخفیف سنواتی برای خودروهای ۴ سیلندر(پژو) ۹۵۵ هزار تومان و برای خودروهای بیش از ۴ سیلندر یک میلیون و ۶۲ هزار تومان می شود.

البته حق بیمه های محاسبه شده برای این خودروها در سال آینده بدون احتساب ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده و با فرض افزایش ۳۴ درصدی نرخ دیه در سال ۹۳ است.

انتهای پیام /

ارسال نظر