|
|
کدخبر: ۱۴۷۳۶۵

طب سنتی و سبک زندگی سالم /

خبرگزاری تسنیم: دستیار تخصصی طب سنتی گفت: بعد از شیر گرفتن کودکان، مادران عجله ای برای دادن غذاهای گوشتی و سنگین نکنند ابتدا غذاهایی از آرد و سبزی های مناسب بدهند و به تدریج گوشت های طیور و غذاهای حیوانی داده شود تا موجب تحریک و ورم مجرای تغذیه نشود.

مرضیه قرائتی در گفت و گو با خبرنگار سلامتخبرگزاری تسنیم، درباره غذاهای مناسبی که بعد از شیر گرفتن کودکان مفید است، اظهار داشت: از شیر گرفتن بعضی اطفال بسیار مشکل است و پیوسته گریه می کنند و شیر می خواهند، در این حالت ناچاراً از دواهای تلخ و بد مزه مانند صبر زرد استفاده می کنند.

به گفته ویبعد از شیر گرفتن کودکان مادران عجله ای برای دادن غذاهای گوشتی و سنگین و غلیظ نکنند ابتدا غذاهایی که از آرد و سبزی های مناسب تهیه شده است به کودک بدهند و به تدریج گوشت های طیور و غذاهای حیوانی بدهند که موجب تحریک و ورم مجرای تغذیه نشود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با اشاره به اینکهفرنی و آبگوشت جوجه از غذاهای مناسب بعد از شیر گرفتن نوزاد است، افزود: برای تهیه فرنی یک قاشق آرد گندم را در چند قاشق آب سرد ریخته و کم کم شیر اضافه شود و آن را با حرارت ملایم بجوشانند و پیوسته به هم زنند که آرد به ته ظرف نچسبد، آنگاه چند حبه قند یا نبات و کمی نمک اضافه کرده و مصرف کنند.

قرائتی ادامه داد: مادران می توانند روی نان اندکی کره مالیده و روی آتش بو دهند، سپس تکه تکه کرده و در ظرفی قرار دهند، آنقدر آب روی آن بریزند که روی آن را بپوشاند و مدتی بجوشانند تا نان خوب پخته و از هم پاشیده شود، سپس صاف کرده قند و نمک اضافه و مصرف کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای تهیه آبگوشت جوجه، باید جوجه را که پوست روی آن نگرفته باشند قطعه قطعه کنند و مقداری نمک بریزند و در آب ۲ الی ۳ ساعت بجوشانند، چربی آن را که موجب سوء هضم و اسهال می شود بردارند و با پارچه نازکی صاف کنند و سپس به کودک بدهند، اگر بخواهند از این آش درست کنند برنج، بلغور یا جو مقشر در آن بجوشانند و بعد از سرد شدن به کودک بدهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر