|
|
کدخبر: ۱۴۷۴۴۱

وزیر نیرو با تشریح توافق جدید وزارت نیرو و صنعت برای کاهش پیک مصرف برق تابستان ۹۳ از امضای ۱۰ میلیارد دلار قراردادهای جدید آبی با بخش خصوصی خبر داد و گفت: به زودی قرارداد ساخت ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق با بخش خصوصی امضا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید چیت چیان امروز در نشست خبری با بیان اینکه در طول شش ماه گذشته تاکنون با بهره برداری از واحدهای جدید بخاری نیروگاه های برق بدون افزایش مصرف سوخت نیروگاه ها حدود یک هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق ایران افزوده شده است، گفت: همچنین از محل بند ۱۹ قانون بودجه سال جاری قرارداد ۳ هزار و ۸۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برق با بخش خصوصی امضا شده است.

وزیر نیرو با اعلام اینکه در طول شش ماه دوم سال جاری قرارداد ۹۰۰ مگاوات قراردادهای جدید نیروگاه های بادی، زیست توده و خورشیدی با بخش خصوصی امضا شده است، تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، پیش بینی می شود تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید قرارداد ساخت ۳۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید برق با مشارکت حداکثری بخش خصوصی امضا شود.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه بخشی از این ۳۰ هزار مگاوات قرارداد جدید برقی در دولت یازدهم و بخش دیگری از آن در دولت دوازدهم در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: همچنین با موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو ذخیره عملیاتی تامین برق صنایع برای تابستان سال آینده را ابلاغ کرده است.

این مقام مسئول در تشریح جزئیات این توافق جدید برقی بین وزارت صنعت و نیرو توضیح داد: به منظور کاهش پیک مصرف برق تابستان سال آینده مقرر شده است که صنایع تا ۳ هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کند که این موضوع موجب می شود خاموشی های برقی برای تابستان سال آینده به حداقل کاهش یابد.

چیتچیان همچنین از دریافت مجوزی از سوی مجلس شورای اسلامی به منظور انعقاد قراردادهای بیع متقابل به صورت بی او او و بی او تی خبر داد و افزود: بر این اساس پیش بینی می شود سال آینده حدود ۱۰ میلیارد دلار قرارداد جدید آبی با مشارکت بخش خصوصی امضا شود.

وزیر نیرو همچنین از توافق و دریافت مجوزی از مجلس برای تکمیل و احداثمجتمع های آب روستایی و توسعه شبکه آبی روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود از این محل هم حدود ۸۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای تکمیل مجتمع های آب روستایی تامین شود.

ارسال نظر