|
|
کدخبر: ۱۴۷۷

روابط عمومی و امور بین االملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: امسال با تعامل با رایزن های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به دنبال برپایی نمایشگاه قرآنی در چهل کشور بوده‌ایم و امکانات را نیز در اختیارشان گذاشته‌ایم.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، عنایت سالاریان، مشاور رئیس، مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین االملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، اظهار کرد: رئیس آرشیو افغانستان، روز شنبه، ۲۳ تیرماه، در محل غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، حضور خواهد یافت.

وی در ادامه در خصوص فعالیت های غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، گفت: تعداد نسخه هایی که امسال جهت بازدید مخاطبان از مخازن به نمایشگاه آورده شده است نسبت به سال گذشته پیشرفت چشمگیری دارد.

سالاریان تصریح کرد: سال گذشته در کشور تونس با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نمایشگاه قرآنی مشترک برگزار کردیم اما امسال با تعامل با رایزن های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به دنبال برپایی نمایشگاه قرآنی در چهل کشور بوده ایم و امکانات را نیز در اختیارشان گذاشته ایم و امیدواریم که این امر محقق شود.

مشاور رئیس، مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین االملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: امسال در غرفه نسخ خطی چون زادالمعاد علامه مجلسی از قرن ۱۳، نهج البلاغه قرن هشتم، و دیگر نسخ خطی قرآن برای بازدید علاقه مندان قرار دارد.

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، از تاریخ ۱۴ تیرماه تا ۱۳ مردادماه در محل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) پذیرای علاقه مندان به قرآن است.

ارسال نظر