|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۱۸

پزشکی قانونی اعلام کرد

خبرگزاری تسنیم: سازمان پزشکی قانونی کشور مهم ترین مرگ های سال ۹۲ را اعلام کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، سال ۱۳۹۲ در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادثتلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. گزارش زیر، برخی از رویدادهایی است که در آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند. زلزله، وقوع چند تصادف تلخ، غرق شدگی و… از بین اخبار سازمان پزشکی قانونی است.

وقوع دو زلزله در استان بوشهر

در فروردین و آذر ماه سال گذشته دو زمین لرزه در استان بوشهر اتفاق افتاد زلزله اول در منطقه دشتی بود که ۳۵ کشته در پی داشت و زلزله دوم در منطقه برازجان موجب مرگ هفت نفر از هموطنان شد. در این دو حادثه پزشکی قانونی نسبت به تعیین هویت اجساد به جای مانده و صدور گواهی فوت برای آنان اقدام کرد.

مرگ ۶۵۴ نفر از اتباع بیگانه در حوادثرانندگی ۹۲

امسال گزارش مرگ اتباع بیگانه خصوصاً در سواری هایی که بیش از ۱۴ نفر را به صورت قاچاق جابجا می کردند انعکاس زیادی پیدا کرد. مرگ ۱۴ تبعه افغان بر اثر برخورد پژوی حامل این افراد به یک دستگاه پراید در محور سراوان در اردیبهشت ماه اتفاق افتاد. در حادثه دیگری که آذر ماه ۹۲ در ورودی شهر نایین اتفاق افتاد ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند که ۱۳ نفر از آنان تبعه افغان و سرنشین یک خودروی پژو بودند.

سه حادثه رانندگی بزرگ برای اتوبوس ها

در سال گذشته متأسفانه شاهد حوادثرانندگی در چندین دستگاه اتوبوس مسافربری بودیم که منجر به مرگ تعداد قابل توجهی از هموطنان شد. از جمله این حوادثمرگ ۱۷ نفر در سانحه رانندگی برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری با یک دستگاه کامیون در محور اهواز هفتگل بود. این حادثه در اردیبهشت ماه اتفاق افتاد.

تصادف دیگر سانحه آتش سوزی اتوبوس اسکانیا در اتوبان قم تهران بود که بر اثر وقوع این حادثه ۴۲ نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

اما در ماه های پایانی سال نیز اتوبوس دیگری در محور هراز دچار سانحه شد. در این حادثه اتوبوس مسافربری به عمق دره ای در حوالی پلور سقوط کرد. بر اثر آن ۱۸ مسافر جان خود را از دست دادند.

مرگ دانش آموزان بر اثر غرق شدگی

یکی از مهم ترین اخبار غرق شدگی امسال مربوط به مرگ ۷ دانش آموز در ایزدشهر نور بود که در تیر ماه اتفاق افتاد. این دانش آموزان که در قالب یک اردوی دانش آموزی به سواحل خزر رفته بودند با بی توجهی به زمان و منطقه شنا، به خاطره ای تأسف بار تبدیل شد.

سقوط مینی بوس در رودخانه کارون

در مرداد سال ۹۲ یک دستگاه مینی بوس به رودخانه کارون سقوط کرد این حادثه ۱۲ قربانی به جای گذاشت.

سازمان پزشکی قانونی امیدوار است در سال جدید شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی برای هموطنان گرامی نباشیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر