|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۳۳

با کاهش ۳۸ دلاری نسبت به اوج قیمت ِ روز دوشنبه

خبرگزاری تسنیم: قیمت جهانی طلا در معاملات امروز به ۱۳۵۳ دلار در هر اونس رسید که این رقم نسبت به اوج قیمت ها در روز دوشنبه ۳۸ دلار کاهش داشته است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از رویترز، در حالی که در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا سرمایه گذاران خط مشی محتاطانه ای را در پیش گرفته اند، قیمت طلا امروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت.
پیش بینی می شود که فدرال رزرو تعدیل خرید ماهیانه اوراق قرضه خود را ادامه دهد و از جذابیت بازار فلز زرد بکاهد. برخی دیگر از تحلیلگران پیش بینی می کنند که بانک مرکزی آمریکا در بیانیه پایانی نشست آینده خود، سیاست خود را تغییر دهد. این نشست اولین نشست فدرال رزرو آمریکا به ریاست، جانت یلن خواهد بود.
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز قیمت طلای نقدی با یک دلار و ۹۴ سنت کاهش به ۱۳۵۳ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس رسید.
قیمت فلز زرد در روز دوشنبه به ۱۳۹۱ دلار و ۷۶ سنت رسید که بالاترین قیمت شش ماه اخیر بود، اما برداشت سود توسط سرمایه گذاران، موجب شد که قیمت ها به سمت ۱۳۶۱ دلار در همان روز و ۱۳۵۰ دلار و ۱۹ سنت در روز سه شنبه حرکت کند.
جویس لیو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «نشانه های پنهانی در مورد احتمال کاهش روند ترمیم اقتصاد آمریکا وجود دارد، اما همچنان انتظار می رود که فدرال رزرو به تعدیل سیاست خرید اوراق قرضه به میزان ۱۰ میلیارد دلار دیگر ادامه دهد.»
وی افزود: «آنچه در جهان رخ می دهد، چه بحران کریمه و چه وضعیت اقتصادی چین، به صورت موقت جذابیت بازار طلا را افزایش می دهد. اما در نهایت، بازار طلا متاثر از اقتصاد آمریکا خواهد بود. تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا عمدتا متاثر از وضعیت اقتصاد آمریکاست.»
ارزش سهام در اکثر بازارهای آسیایی در روز چهارشنبه کاهش یافت. سرمایه گذاران همچنان در حال رصد کردن بحران کریمه و اوکراین و نشست بعدی فدرال رزرو هستند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به رغم اعتراض های اوکراین و تحریم های غرب دیروز معاهده ای را در مسکو به امضا رساند که به موجب آن کریمه بخشی از خاک روسیه خواهد بود. وی در عین حال تصریح کرد که طرحی برای ضمیمه کردن بخش دیگری از اوکراین به خاک روسیه ندارد.
انتهای پیام / / ۸۵

ارسال نظر