|
|
کدخبر: ۱۴۸۲۳۶

در بهمن ماه گذشته

خبرگزاری تسنیم: حجم روان آب های کشور در پایان پنجمین ماه سال آبی جاری(بهمن ماه ۹۲) در مقایسه با زمان مشابه متوسط درازمدت ۴۸ درصد کاهش یافته است.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حجم روان آب های سطحی کشور در پایان یازدهمین ماه سال ۹۲ با حدود ۲۶ درصد کاهش در مقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته، به ۱۲ میلیارد و ۸۰۵ میلیون مترمکعب رسیده است.

براساس این گزارش، حجم جریان های سطحی در پایان بهمن ماه سال جاری رتبه چهل و چهارم را در ۴۶ سال گذشته به خود اختصاص داده است.

حجم کل روان آب های سطحی در دوره مشابه بلندمدت ۲۴ میلیارد و ۶۸۰ میلیون مترمکعب بوده است.

حجم جریان های سطحی در بهمن ماه امسال در حوضه های دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه، مرکزی، هامون و سرخس به ترتیب دو میلیارد و ۲۸ میلیون مترمکعب، هفت میلیارد و ۸۶۱ میلیون مترمکعب، ۶۶۹ میلیون مترمکعب، یک میلیارد و ۵۸۴ میلیون مترمکعب، ۱۵۴ میلیون مترمکعب و ۵۰۸ میلیون مترمکعب ثبت شده است.

همچنین حجم روان آب های کشور در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با بهمن ماه سال گذشته در حوضه های دریای خزر، خلیج فارس، دریاچه ارومیه، مرکزی و سرخس به ترتیب ۳۳،۲۶، پنج، ۲۲،۳۴ درصد کاهش و در حوضه هامون ۳۷ درصد افزایش یافته است.

حجم جریان های سطحی کشور در مقایسه با متوسط درازمدت در همه حوضه های اصلی آبریز کشور کاهش یافته است.

براساس این گزارش، حجم روان آب های کشور در بهمن ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه درازمدت در حوضه های دریای خزر، مرکزی، هامون، خلیج فارس، دریاچه ارومیه و سرخس به ترتیب ۵۱،۴۸، ۲۹،۵۳، ۶۰ و ۴۲ درصد کاهش نشان می دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر