|
|
کدخبر: ۱۴۸۵۳۸

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی در گفت وگو با تسنیم مطرح کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی گفت: در حوزه مشارکت های مردمی در تلاش هستیم تا خیرین و موارد نیاز را همزمان شناسایی کنیم و در این مسیر از روش های نوین استفاده خواهیم کرد.

سعید ستاری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت: مراکز نیکوکاری بعد از اجرای طرح های مسجد محوری، مرحله بعدی اقدامات کمیته امداد در مردمی کردن فعالیت هاست که سرمایه گذاری خوبی برای آن انجام شده است.

وی ادامه داد: مبتنی بر این برنامه باید بیش از ۱۵ هزار محله در سراسر کشور مشمول این طرح شوند، در مجموعه مراکز نیکوکاری یا همان اصطلاح " امداد محله " ساختار مردمی در خدمات کمیته امداد امام(ره) مدنظر است که خدمات را در کوتاه ترین زمان ممکن و با تاثیرگذاری بالا در اختیار نیازمندان قرار دهیم.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی همچنین گفت: در این طرح ها گام اول حفظ کرامت و عزت نفس خانواده های نیازمند است و گام بعدی اجرای توسعه مشارکت های مردمی است چراکه در نهاد مردم احساس قلیان شده کمک به همنوع وجود دارد و اینها در سطح محلات می تواند ساماندهی شود.

وی افزود: افراد در این طرح در شبکه مورد نظر قرار می گیرند و هر فرد از هر نقطه دنیا می تواند کمک خود را برای فرد و محله مورد نظر ارسال کند ولازم نیست که حتما خود ساکن آن محله باشد. این طرح تا به حال در ۴۵۰ مسجد به اجرا درآمده و باید سال آینده به حدود ۱۵۰۰ مسجد برسد و تا پایان برنامه پنجم به ۱۵ هزار محله برسد.

ستاری بیان کرد: استفاده از روش های نوین در جذب مشارکت های مردمی و هدف گذاری نیاز خانواده ها از برنامه هایی است که پیگیر اجرای آن در سال ۹۳ خواهیم بود. خیرین باید مبتنی بر نیاز خانواده های مورد هدف به آنها کمک کنند که همزمان خیرین و مواردی که جامعه مورد هدف ما نیاز دارند با هم شناسایی شوند.
انتهای پیام /

ارسال نظر