|
|
کدخبر: ۱۵۰۷۶۶

از ابتدای طرح نوروزی تاکنون؛

خبرگزاری تسنیم: تجزیه و تحلیل آماری انجام شده حاکی است که طی دوره زمانی ۱۶ روز اخیر، افزون بر ۴ میلیون نفر تردد مسافری در بنادر ده گانه هرمزگان و جابجایی بیش از ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو در مسیرهای دریایی بین سرزمین اصلی و جزایر قشم و کیش به ثبت رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در راستای ساماندهی سفرهای دریایی در آب های هرمزگان، طرح نوروزی اداره کل بنادر و دریانوردی در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از ۲۵ اسفند ماه گذشته کلید خورده و تا ۱۵فروردین ماه ۹۳ ادامه دارد.
تجزیه و تحلیل آماری ۱۶روز اخیر اجرای این طرح بیانگر آن است که در مجموع ۴ میلیون و ۶۶هزار و ۳۹۵ مورد تردد مسافران از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس طی این مدت صورت گرفت؛ به طوری که در یازدهمین روز از فروردین ماه، ۲۷۸ هزار و ۸۹۸ نفر سفر از طریق ۱۰ بندر مسافری استان به انجام رسید.
همچنین از روز بیست و پنجم اسفندماه گذشته تا پایان روز یازدهم فروردین ماه جاری، در مجموع آمار جابجایی ۴۲۲ هزار و ۳۲۱ دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسید که تعداد ۲۷ هزار و ۵۵۶ دستگاه خودرو تنها در روز یازدهم فروردین صورت گرفته است.
این گزارش حاکی است، در شانزدهمین روز از نوروز ۹۳، یک هزار و ۵۶۸ سفر دریایی از طریق بنادر هرمزگان به جزایر این استان و بالعکس صورت پذیرفت که در مجموع طی شانزده روز اخیر، تعداد ۲۲هزار و ۵۷۵ تردد شناورهای مسافری به ثبت رسیده است.
لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از ۹۵ درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و ۱۰۰ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین