|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۴۹

مراسم بزرگداشت شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر سه شنبه شب با سخنرانی تولیت مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

به گزارش مشرق، مراسم بزرگداشت شهید علی خلیلی، شهید امر به معروف و نهی از منکر شب گذشته با سخنرانی تولیت مسجد مقدس جمکران در شبستان شماره یک این مکان مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در این مراسم با تجلیل از مقام شهید خلیلی، اظهار کرد: این شهید بزرگوار در راه زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر جان خود را فدا کرد و اگر توجه به این مسأله در جامعه ما همگانی بود، افرادی همچون شهید خلیلی، به شهادت نمی رسیدند.

وی افزود: شهید خلیلی در راه عمل به تکلیف الهی شهید شد و ما هم باید بدانیم که در هیچ زمان و مکانی نباید تکلیف الهی خودمان را فراموش کنیم.

۲۵ تیر ماه سال ۱۳۹۰ حادثه ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران رقم خورد. در این حادثه جوان ۱۹ ساله ای به نام علی خلیلی در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از ۱۵ دقیقه در خون خود می غلتید.

در این حادثه تعدادی از مراکز اورژانس بیمارستانی از پذیرش علی خلیلی امتناع کردند تا اینکه یکی از بیمارستان های خصوصی در ازای واریز مبلغ ۶ میلیون تومان حاضر به پذیرش وی شد.

سرانجام علی خلیلی که به دلیل شدت خونریزی به حالت اغما رفته بود بستری شد اما پزشکان امید زیادی به مداوای وی نداشتند.

علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می شد.

وی بهمن ماه امسال نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام روز سوم فروردین ماه امسال در بیمارستان بعثت تهران دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و یارانش شتافت.

ارسال نظر