|
|
کدخبر: ۱۵۴۴۶۹

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد

خبرگزاری تسنیم: رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت در مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخت ۳۴۸ هزار واحد شروع شده است که فنداسیون ۹۹ درصد این واحدها ریخته شده و از این تعداد تاکنون ۲۶۰ هزار واحد تمام و به متقاضیان تحویل شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، علیرضا تابش در نشست خبری به مناسبت افتتاح حساب ۱۰۰ امام و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در سال ۹۳ عمده فعالیت ما در حوزه عمران روستایی طراحی و اجرای طرح های هادی روستایی خواهد بود. تاکنون برای ۳۸ هزار و ۱۳۱ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت طرح هادی تهیه شده است.

وی ادامه داد: تاکنون نیز برای ۸۰ درصد روستاها یعنی ۳۰ هزار و ۹۴۰ روستا طرح هادی مصوب تهیه شده که در ۱۳ هزار و ۴۳۶ روستا(۳۵ درصد) طرح های هادی اجرا شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اعتبارات مورد نیاز عمران روستایی از ۲ طریق استانی و ملی تأمین می شود، اظهار کرد: سال گذشته میزان اعتبارات مصوب ما ۶۷۶ میلیارد تومان بود اما تنها ۳۸ درصد آن یعنی ۲۵۵ میلیارد تومان تخصیص یافت.

تابش خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ با توجه به تلاش های مجلس و حمایت دولت میزان اعتبار طرح های عمران روستایی ۱۳۰۰ میلیارد تومان تعیین شد که در مقایسه با اعتبار مصوب پارسال حدود ۲ برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲.۷ میلیون فقره سند برای مسکن روستایی صادر شده است، گفت: صدور سند مالکیت در شهرهای ۲۵ هزار نفر جمعیت نیز شروع شده که تاکنون ۲۷ هزار سند صادر شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۹۲،۹ سانحه آتش سوزی، سیل، برف، کولاک، زلزله در برخی استانهای کشور داشتیم گفت: جمع کل واحدهای آسیب دیده در این سوانح ۴۲ هزار واحد بود که همه این واحدها تحت پوشش تأمین اعتبار قرار گرفت و ۸۲۹ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی این واحدها از محل تسهیلات بانکی و اعتبارات دولتی در نظر گرفته شد.

تابش با اشاره به اینکه بازسازی این واحدها تا پایان سال جاری به اتمام می رسد گفت: در بحثبهسازی مسکن روستایی تاکنون یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحد مسکونی بهسازی شده که میزان اعتبار جذب شده برای این واحدها ۱۲ هزار و ۳۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به بازسازی واحدهای مسکن روستایی گفت: از سال ۸۴ تاکنون ۳۰۳ هزار مسکن روستایی بازسازی شده و در مجموع یک میلیون و ۷۰۰ هزار مسکن روستایی بهسازی و بازسازی شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ بیشتر فعالیت ما روی روستاهای آسیب پذیر متمرکز است، گفت: در این زمینه طرح تحقیقاتی انجام شده و برنامه هایی را در این روستاها اجرا خواهیم کرد البته بهسازی و بازسازی مسکن روستایی داوطلبانه است و مردم باید خود برای این کار پیش قدم شوند.

تابش با اشاره به اینکه در مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت ساخت ۳۴۸ هزار واحد شروع شده است، اظهار کرد: فنداسیون ۹۹ درصد این واحدها ریخته شده و از این تعداد تاکنون ۲۶۰ هزار واحد تمام و به متقاضیان تحویل شده است.

به گفته وی بقیه واحدهای مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۷۸۵۰ میلیارد تومان برای این ۳۴۸ هزار مسکن مهر تسهیلات در نظر گرفته شده است، گفت: تاکنون ۶۶۴۰ میلیارد تومان از این تسهیلات تخصیص یافته و ۱۲۱۰ میلیارد تومان یعنی ۱۵ درصد باقی مانده که اگر آن را امسال به ما پرداخت کنند تمام واحدها به اتمام می رسد.

انتهای پیام /

ارسال نظر