|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۱۱

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با تاکید بر اینکه دستمزد ۹۳ به میزان مطلوبی افزایش یافت، گفت: اینکه می گویند وعده دولت برای کاهش تورم محقق نشود، شورای عالی کار در سال ۹۳ دوباره برای افزایش مزد تشکیل جلسه می دهد، صحت ندارد.

اصغر آهنی ها در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار داشت در کشور ایران بر روی بهره وری کار مناسبی انجام نشده است. اگر بهره وری به خوبی انجام شود رقابت پذیری در سطح جهانی و بین المللی را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: قرار است به زودی کمیته بهره وری در ارتباط با بحثحقوق و دستمزد کارگران تشکیل شود که برای نتیجه بخش بود آن باید برنامه ها و راهکارهای مناسبی صورت گیرد.

آهنی ها با بیان اینکه هنوز کار عملیاتی در این زمینه انجام نشده است گفت: اگر این مسیر به صورت صحیح و منطقی انجام شود قطعا نتیجه خوبی خواهد داشت.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با بیان اینکه افزایش دستمزد سال۹۳ فوق العاده زیاد بود گفت: اکنون بسیاری از واحدهای صنعتی با این میزان افزایش دچار مشکل شده اند و مسیر تعدیل نیرو در برخی از واحدها آغاز شده است.

وی تاکید کرد: بعضی از واحد ها به دلیل ناتوانی در پرداخت حقوق فروردین ماه، کار نکردند. به هیچ امکان افزایش مجدد دستمزد نیست. حتی اگر وعده دولت برای کاهش تورم محقق نشود، شورای عالی کار سال ۹۳ مجدد برای افزایش مزد تشکیل جلسه نمی دهد.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار اظهار داشت: دولت اعلام کرده است برای سال جاری برنامه هایی را برای ایجاد بستر مناسب جهت انجام فعالیت های اقتصادی در کشور فراهم خواهد کرد.

وی اظهار کرد: برای حداقل دستمزد سال ۹۳ دولت هیچگونه تعهدی را نپذیرفت و هر آنچه که در بخش افزایش حداقل دستمزد، حق بن نقدی، حق مسکن و سنوات صورت جلسه شد تنها برعهده کارفرمایان است.

انتهای پیام /

ارسال نظر