|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۳۰

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان وزرای راه، نیرو و نماینده دکتر نوبخت خبر داد و گفت: این کارگروه تا پایان ماه آینده برآورد نهایی هزینه خدمات زیربنایی مسکن مهر را تهیه و به دولت ارسال خواهد کرد.

احمد اصغری مهرآبادی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادیخبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: به جز مشکلات مربوط به تعاونی های مسکن، پروژه های طرح مهر با مشکلات کلی مانند خدمات زیربنایی و روبنایی مواجه هستند که در این زمینه کارگروهی تشکیل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان ماه آینده بتوانیم میزان هزینه مورد نیاز برای خدمات زیربنایی از جمله آب، برق و فاضلاب را تهیه و آنرا با امضای وزاری مربوطه به دفتر معاون اول رئیس جمهوری ارسال کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری نیز آنرا در دولت مطرح خواهد کرد و مصوبه ای را برای تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای خدمات زیربنایی پروژه های مسکن مهر خواهیم گرفت.

مهرآبادی با اشاره به این که وزارت نیرو مدعی است که برای اجرای خدمات زیربنایی مسکن مهر کمبود اعتبار دارد، اظهار کرد: آنها می گویند در بعضی جاها به انتقال، تامین آب و ساخت تصفیه خانه نیاز است، از این رو قرار بر این شد کارگروهی با حضور بنده به عنوان نماینده وزیر راه و شهرسازی، امیرکمالی نماینده وزیر نیرو و داوودی نماینده معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری برای حل مشکل خدمات زیربنایی مسکن مهر تشکیل شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس قرار شد بخشنامه ای به استان ها ارسال شود و مدیران استان ها برآوردها هزینه های واقعی مربوط به خدمات زیربنایی را انجام دهند. برای این کار ۴ هفته زمان داده ایم تا صورتجلسه استان ها در جلسه کارگروه مذکور مطرح شود که این کار را از هفته جاری آغاز می شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هر هفته ۱۰ مدیر استانی استانی آب، برق و فاضلاب به همراه مدیران شهرسازی در کارگروه در تهران برای نهایی کردن قیمت ها گرد هم می آیند و قیمت نهایی را برای آقای جهانگیری ارسال خواهد شد.

مهرآبادی با یادآوری این که قرار بود هفته گذشته اولین جلسه کارگروه تشکیل شود، گفت: متاسفانه مشکلی برای نماینده وزیر نیرو به وجود آمد که از هفته آینده جلسات را برگزار می کنیم و دعوتنامه های مربوطه هم به استان ها ارسال شده است.

انتهای پیام /

انتهای پیام /

ارسال نظر