|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۳۴

در معاملات امروز

خبرگزاری تسنیم: قیمت جهانی طلا که در سه جلسه متوالی گذشته افزایش داشته و به بالاترین رقم طی ۲.۵ هفته گذشته رسیده است در معاملات امروز یک دلار کاهش یافت و به ۱۳۱۸ دلار در هر اونس رسید.

به گزارشخبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی طلا که در سه جلسه متوالی گذشته افزایش یافته بود در معاملات امروز اندکی کاهش یافت و به ۱۳۱۸ دلار در هر اونس رسید.

قیمت طلا که قبلا به دلیل بالا گرفتن تنش ها در اوکراین افزایش یافته است، روز چهارشنبه افزایش بیشتری را شاهد بود که ناشی از انتشار صورت مذاکرات نشست ماه مارس سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا بود. سیاستگذاران به افزایش نرخ بهره بلافاصله پس از کاهش خرید اوراق قرضه، یعنی همان چیزی که بازارها از آن نگران بودند، تمایلی نداشته اند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از سه جلسه متوالی افزایش، امروز به ۱۳۱۸ دلار رسید که این رقم نسبت به روز قبل یک دلار کاهش داشته است. قیمت فلز زرد در هفته جاری ۱.۳ درصد افزایش یافته و به بالاترین قیمت از ۲۴ مارس تاکنون رسیده است.

برخی تجار گفتند، با توجه به تداوم خروج سرمایه ها از صندوق های سرمایه گذاری و ضعیف باقی ماندن تقاضای فیزیکی در آسیا، قیمت ها ممکن است با ریسک کاهش شتاب رشد مواجه باشند.

برایان لان، تحلیلگر بازار طلا در این باره به رویترز گفت: «اگر امشب قیمت طلا به بالای ۱۳۲۵ دلار نزدیک نشود، من فکر نمی کنم که فلز زرد قادر باشد این افزایش ها را حفظ کند.»

وی افزود: «اگر قیمت ها به زیر ۱۳۰۰ دلار برسد، ما ممکن است شاهد بازگشت تقاضای فیزیکی باشیم.»

انتهای پیام / / ۴۲

ارسال نظر